Blízko ke konci sporu? Tvrdík se sešel s šéfy J&T

Praha - Spor mezi evropskou pobočkou čínské CEFC (CEFC Europe), jež je vlastníkem fotbalové pražské Slavie a J&T, které právě CEFC Europe má dlužit až 450 milionů eur (v přepočtu zhruba 11,5 miliardy korun), podle všeho míří do finále. Naznačuje to alespoň fotka, kterou ve čtvrtek na svém twitterovém účtu zveřejnil nejvyšší boss sešívaného klubu Jaroslav Tvrdík a na které je vyobrazen spolu se dvěma nejvyššími představiteli J&T včetně Patrika Tkáče. Ten ještě před několika dny na twitteru obvinil právě Tvrdíka ze lži, když tvrdil, že nabízel jeho firrmě uhradit tento dluh. Nyní se na fotce oba muži bok po boku usmívají, přičemž Tvrdík k tomu napsal: „Nic tak nepotěší, jako setkání se starými přáteli.“

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík

Na zmiňované fotografii je vidět i Dušan Palcr, jenž je nejen předsedou dozorčí rady pražské Sparty, ale také členem krizového managementu, které dosadilo J&T za odvolané představenstvo CEFC Europe. Právě anonymní zdroj ze CEFC Europe pro Hospodářské noviny v souvislosti s tímto setkáním mezi těmito muži uvedl: „Dohoda je. Podpisy zatím nejsou, ale je to spíše technikálie a pracuje se na tom. Podepsat by se to mohlo tento týden."

J&T se však k rtomu blíže vyjdařovat nechce a to kvůli Tvrdíkově vyjádření o datu splatnosti půjčku (minulý pátek) či také o poskytnutí bankovní garance ze strany CITIC, čínského státního konglomerátu, jež by měl tak dluh za CEFC uhradit.

Není pak bez zajímavosti, že v řídících orgánech čínských společností již nefiguruje Čchen Čchiou-tchu, jenž v minulosti o sobě prohlašoval, že je "největším čínským slávistou". Jeho jméno zmizelo i na webových stránkách Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, kde byl ve funkci čestného předsedy této instituce, jež byla založená právě Jaroslavem Tvrdíkem. Čchen Čhiou-tchu pak působil i v dozorčích radách pražské Slavie.

Dodejme, že problémy čínské CEFC začaly v momentě, kdy začalo vyšetřování jejího šéfa Jie Ťien-minga, který je znám i jako poradce prezidenta Miloše Zemana. Toto vyšetřování je vedené čínskými úřady. Existuje zde totiž podezření z možné hospodářské kriminality právě ze strany tohoto šéfa CEFC.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

17.02.2019 16:35 Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou…

Z Anglie zpátky do Mladé Boleslavi? Ke Středočechům by se mohl připojit…

15.02.2019 18:46 Mladá Boleslav - V anglickém Millwallu se mu dlouhou dobu nedaří dostat se do základní sestavy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama