Abramovič má izraelské občanství. Jak to ale bude s londýnskou Chelsea?

Londýn - Britsko-ruské spory, jež byly zažehnuty počátkem letošního března, kdy byli v jihoanglickém Sulisbury nalezeny otrávení dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija, se dotýkají i anglického fotbalového klubu Chelsea. Jeho majitel, známý ruský oligarcha Roman Abramovič, u nějž je veřejným tajemstvím, že má vřelé vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, totiž nedostal potřebné investorské vízum první kategorie, jež tohoto podnikatele opravňuje k životu ve Spojeném království. Proto tak Abramovič nechce v Británii utrácet rubl za rublem a londýnský klub pak může alespoň v současnosti zapomenout na stavbu nového stadionu. Tu totiž Abramovič i kvůli problémům s vízem a potažmo s britskou vládou pozastavuje.

Přidejte svůj názor

Několikanásobný vítěz Premier League Chelsea.
doporučujeme

Celkem 60 000 fanoušků se mělo vejít do plánovaného nového stadionu londýnské Chelsea. Hráči "Blues" však budou muset i nadcházející dvě sezóny anglické Premier League hrát na svém původním Stamford Bridge. A to kvůli nezískání potřebného víza k tomu, aby mohl pobývat na území Spojeného království. I proto se tak Abramovič před pár dny přestěhoval z Moskvy do izraelského Tel Avivu a dostal tak izraelské občanství, díky čemuž se i jeho nyní týká bezvízový styk, který má v současnosti Velká Británie právě s Izraelem. Mimochodem, Abramovič má k této blízkovýchodní zemi blízko i proto, že židovským obcím v Rusku věnoval přes 33 miliard korun, čímž se tak stal nejbohatším mužem v Izraeli.

Sice tak může Abramovič odcestovat do Anglie společně s rodinou a sledovat zápasy Premier League, nesmí však ovšem v Anglii pracovat. K tomu potřebuje právě již zmíněné britské investorské vízum, o které už prý opět požádal, alespoň už se o tom v Izraeli mluví.

Nahradí Abramoviče v Chelsea Číňané?

Pozastevení stavby nového stánku pro fotbalisty Chelsea tak znamenalo ztrátu práce pro zhruba 50 lidí, přičemž ofiální odůvodnění ze strany klubu zní následovně: "nepříznivé investiční klima." Lidé kolem Romana Abramoviče pak začínají mluvit i o Abramovičově neochotě vůbec investovat do celého západolondýnského klubu. Není tak proto divu, že se na Ostrovech spekuluije o možném prodeji celého klubu, už deník Daily Mail během minulého týdne přišel s informací, že by do klubu mohli přijít Číňané. Chelsea na to tehdy reagovala následovně: "Abramovič nikam nejde."

Protože ale uvedl jako důvod stavbu nového stadionu, vzhledem k novým informacím o jejím pozastavením, tak je otázkou, zda tedy bude Abramovič dále v klubovém vedení.

Nástupce Conteho se stále hledá. Pro Sarriho nehovoří jeho minulost

Změny ve vedení klubu by nebyly jediné, které by se v následujících týdnech naskytly. Že po sezóně 2017/18 opustí tento londýnský celek dosavadní italský stratég Antonio Conte, tak to bylo již dávno jasné. Už méně jasné, kdo tohoto kouče nahradí. Nejvíce se spekulovalo o jeho krajanovi Mauriziu Sarrim, již bývalém trenérovi Neapole. Chelsea ale z jednání s tímto devětapadesátiletým fotbalovým kormidelníkem rychle vycouvala poté, co vyšlo najevo, že právě Sarri měl v minulosti urážet svého kolegu Roberta Manciniho, a to ještě v době, kdy Mancini koučoval milánský Inter, homofobními nadávkami.

Hodně se mluví i bývalém trenérovi francouzské reprezentace Laurentu Blancovi nebo třeba i o Avramu Grantovi, který v Chelsea působil již před 11 lety.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama