Fotbalová komise rozhodčích odvolána. Kdo nahradí Poláka Listkiewicze?

Praha - Na svém úterním zasedání odvolal výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) Komisi rozhodčích pod vedením Poláka Michala Listkiewicze. Ten v jejím čele působil dva roky, nyní se musí FAČR dohodnout spolu s Ligovou fotbalovou asociací (LFA), která bude od příští sezóny 2017/18 mít na starosti tuzemskou nejvyšší fotbalovou soutěž, na novém složení této komise. Jako o možném novém veliteli mužů a žen s píšťalkou se ve fotbalovém zákulisí čím dál více hovoří o fotbalovém internacionálovi a legedně pražské Sparty Jozefu Chovancovi. Dodejme, že zmiňovaného pětapadesátiletého Poláka, jenž v minulosti šéfoval celému polskému fotbalu, dosadil do čela rozhodcovské komise bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

"Výkonný výbor FAČR na úterním zasedání schválil odvolání stávající komise rozhodčích. Zároveň pověřil vedení FAČR jednat s Ligovou asociací na personálním složení komise nové. Oba subjekty se domluvily, že by chtěly mít v tomto směru jasno do konce června," okomentoval úterní rozhodnutí ze strany FAČR mluvčí samotné asociace Michal Jurman.

Už dříve se mluvilo o konci Michala Listkiewicze v čele rozhodcovské komise a i sám Polák se již v květnu nechal slyšet, že je na takovoutu variantu připraven. "Pokud se tak stane, odvezu si jen dobré vzpomínky. Líbí se mi český fotbal a budu ho navštěvovat i poté, co už tu nebudu. Tyhle dva roky byly jedny z nejlepších v mém životě," uvedl tehdy.

Je teď tedy na obou subjektech, tedy jak na FAČR, tak na LFA, jestli se dohodnou na osobě nového šéfa komise sudích. Pokud se tak nestane, bude muset o něm rozhodnout výkonný výbor FAČR do konce června. Největší šanci na tento uvolněný post má mít - alespoň podle informací serveru Sport.cz - Jozef Chovanec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z Anglie zpátky do Mladé Boleslavi? Ke Středočechům by se mohl připojit…

15.02.2019 18:46 Mladá Boleslav - V anglickém Millwallu se mu dlouhou dobu nedaří dostat se do základní sestavy a…

Potvrzeno! Sparta je opravdu blízko k získání Dočkala

12.02.2019 18:30 Praha - To, o čem se v pondělí šuškalo v tuzemském fotbalovém zákulisí, se nyní v úterý nakonec…

Po tragédii Flamenga hořelo v dalším fotbalovém klubu

12.02.2019 12:28 Tři dny po tragédii slavného Flamenga vypukl požár v tréninkovém centru dalšího tradičního…

Dočkal zpátky ve Spartě? Letenský klub se měl domluvit na podmínkách

11.02.2019 22:54 Praha - Celou zimní přestávku absolvoval s pražskou Spartou přípravu a v neděli byl k vidění na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama