Fotbalová komise rozhodčích odvolána. Kdo nahradí Poláka Listkiewicze?

Praha - Na svém úterním zasedání odvolal výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) Komisi rozhodčích pod vedením Poláka Michala Listkiewicze. Ten v jejím čele působil dva roky, nyní se musí FAČR dohodnout spolu s Ligovou fotbalovou asociací (LFA), která bude od příští sezóny 2017/18 mít na starosti tuzemskou nejvyšší fotbalovou soutěž, na novém složení této komise. Jako o možném novém veliteli mužů a žen s píšťalkou se ve fotbalovém zákulisí čím dál více hovoří o fotbalovém internacionálovi a legedně pražské Sparty Jozefu Chovancovi. Dodejme, že zmiňovaného pětapadesátiletého Poláka, jenž v minulosti šéfoval celému polskému fotbalu, dosadil do čela rozhodcovské komise bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Výkonný výbor FAČR na úterním zasedání schválil odvolání stávající komise rozhodčích. Zároveň pověřil vedení FAČR jednat s Ligovou asociací na personálním složení komise nové. Oba subjekty se domluvily, že by chtěly mít v tomto směru jasno do konce června," okomentoval úterní rozhodnutí ze strany FAČR mluvčí samotné asociace Michal Jurman.

Už dříve se mluvilo o konci Michala Listkiewicze v čele rozhodcovské komise a i sám Polák se již v květnu nechal slyšet, že je na takovoutu variantu připraven. "Pokud se tak stane, odvezu si jen dobré vzpomínky. Líbí se mi český fotbal a budu ho navštěvovat i poté, co už tu nebudu. Tyhle dva roky byly jedny z nejlepších v mém životě," uvedl tehdy.

Je teď tedy na obou subjektech, tedy jak na FAČR, tak na LFA, jestli se dohodnou na osobě nového šéfa komise sudích. Pokud se tak nestane, bude muset o něm rozhodnout výkonný výbor FAČR do konce června. Největší šanci na tento uvolněný post má mít - alespoň podle informací serveru Sport.cz - Jozef Chovanec.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalové Teplice volají po zlepšení situace v českém fotbale. Co požadují?

15.11.2019 15:37 Poslední události kolem rozhodčích v české nejvyšší fotbalové soutěži rozlítily kde koho a…

Nejdřív šok, pak skvělý obrat! Češi postoupili po výhře nad Kosovem na EURO

14.11.2019 23:21 Aktualizováno Jakkoli to zpočátku vypadalo, že by snad nemuselo ve čtvrtečním zápase s Kosovem dojít ke kýženému…

Dělal si ze spoluhráče legraci. Bernardo Silva však od asociace dostal…

14.11.2019 17:27 Pokud si na sociálních sítích uděláte legraci z kamaráda tmavé pleti tím, že ho přirovnáte k…

Vrátí se zpět do Bavorska? Bayern Mnichov by chtěl zprátky Guardiolu

13.11.2019 19:39 Současný kouč úřadujících mistrů anglické Premier League Josep Guadiola má sice s vedením klubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama