Fotbalová komise rozhodčích odvolána. Kdo nahradí Poláka Listkiewicze?

Praha - Na svém úterním zasedání odvolal výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) Komisi rozhodčích pod vedením Poláka Michala Listkiewicze. Ten v jejím čele působil dva roky, nyní se musí FAČR dohodnout spolu s Ligovou fotbalovou asociací (LFA), která bude od příští sezóny 2017/18 mít na starosti tuzemskou nejvyšší fotbalovou soutěž, na novém složení této komise. Jako o možném novém veliteli mužů a žen s píšťalkou se ve fotbalovém zákulisí čím dál více hovoří o fotbalovém internacionálovi a legedně pražské Sparty Jozefu Chovancovi. Dodejme, že zmiňovaného pětapadesátiletého Poláka, jenž v minulosti šéfoval celému polskému fotbalu, dosadil do čela rozhodcovské komise bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

"Výkonný výbor FAČR na úterním zasedání schválil odvolání stávající komise rozhodčích. Zároveň pověřil vedení FAČR jednat s Ligovou asociací na personálním složení komise nové. Oba subjekty se domluvily, že by chtěly mít v tomto směru jasno do konce června," okomentoval úterní rozhodnutí ze strany FAČR mluvčí samotné asociace Michal Jurman.

Už dříve se mluvilo o konci Michala Listkiewicze v čele rozhodcovské komise a i sám Polák se již v květnu nechal slyšet, že je na takovoutu variantu připraven. "Pokud se tak stane, odvezu si jen dobré vzpomínky. Líbí se mi český fotbal a budu ho navštěvovat i poté, co už tu nebudu. Tyhle dva roky byly jedny z nejlepších v mém životě," uvedl tehdy.

Je teď tedy na obou subjektech, tedy jak na FAČR, tak na LFA, jestli se dohodnou na osobě nového šéfa komise sudích. Pokud se tak nestane, bude muset o něm rozhodnout výkonný výbor FAČR do konce června. Největší šanci na tento uvolněný post má mít - alespoň podle informací serveru Sport.cz - Jozef Chovanec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalista Modrič šidil na daních, Španělsko si na něj došláplo

22.09.2018 12:31 Madrid - Dalším fotbalistou, který se ve Španělsku dostal do problémů se zákonem kvůli daňovým…

Potvrzeno. Novým reprezentačním koučem se stal Šilhavý

18.09.2018 17:08 Praha - Přesně týden po odvolání Karla Jarolíma z pozice trenéra českého fotbalového národního týmu…

Policie obvinila sparťanské chuligány. Řádili v Ostravě, jeden použil…

17.09.2018 14:01 Ostrava - Policie obvinila 13 lidí z výtržnictví při dubnovém zápase první fotbalové ligy mezi…

Fortuna liga 8. kolo: Mistra spasila až ruka Zapalače, Slavia slavila na…

15.09.2018 10:02 Praha - Po reprezentační pauze se opět rozeběhla nejvyšší fotbalová soutěž. Mistrovská Plzeň se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama