Bude fotbalové MS v roce 2026 v USA, Kanadě a Mexiku? Beckham by byl za to rád

Curych - Ještě ani nezačalo letošní fotbalové mistrovství světa v Rusku, už se začíná hovořit o tom, kde se bude konat fotbalový světový šampionát v roce 2026. Na pořadatelství tohoto mistrovství má největší šanci hned trojice států, kteří se rozhodli do této kandidatury jít společně, konkrétně jde o Spojené státy americké, Kanadu a Mexiko. Právě jejich kandidaturu v pátek veřejně podpořila anglická fotbalová legenda David Beckham. O tom, jestli se skutečně fotbalové mistrovství uskuteční za osm let na americkém kontinentu, se nakonec rozhodne den před startem toho letošního MS, tedy ve středu 13. června, kdy v Moskvě bude kongres Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

David Beckham, bývalý anglický fotbalista
doporučujeme

Není divu, že právě Beckham se za tuto kandidaturu postavil. Vždyť tento bývalý anglický reprezentant a již tedy také bývalý fotbalista zakončil svou bohatou hrháčskou kariéru právě v zámořské MSL, kde nastupoval za Los Angeles Galaxy. A i v době, kdy už má tato legenda své kopačky pověšené na hřebících, má k americké fotbalové lize blízko. V současnosti je totiž spoluvlastníkem klubu Miami a pplánuje se, že právě v Miami se odehrají některé ze zápasů plánovaného MS v roce 2026.

"Za Galaxy jsem hrál šest let, hrál jsem v Kanadě s tamějšími týmy. A nechtějte, abych začal o vášni pro fotbal v Mexiku. Není moc vášnivějších národů," řekl konkrétně Beckham ve svém videovzkazu, ve kterém tak mimo jiné vyzdvihl vzestup fotbalu (resp. socceru) v USA. Tento třiačtyřicetiletý Angličan také dal vzpomenout na poslední mistrovství světa, které se v USA konalo, což bylo v roce 1994. "A teď je nadšení pro fotbal ještě větší, má větší podporu a lidé mu víc rozumějí," dodává.

Velkou šanci mají USA, Kanada a Mexiko i díky hned několika moderním stadionům, stejně moderní infrastruktuře či dobré dostupnosti. Dalším kandidátem na pořádání tohoto světového šampionátu je Maroko, účastník letošního MS, který má velikou podporu afrických a arabských zemí.

Pokud se kongres FIFA nerozhodne ani pro jednoho z těchto kandidátů, mohou se opět o soutěže pořádání největšího fotbalového svátku na světě i státy z Asie a Evropy. Ty se dosud o pořadatelství MS 2026 neucházely a to proto, že jednak tedy letos bude MS v Rusku, za čtyři roky pak v Kataru.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama