Po výprasku žádná změna nebude. Löw i nadále povede německou reprezentaci

Berlín - Na fotbalový světový šampionát v Rusku nikterak v růžovém nebudou zrovna vzpomínat němečtí fanoušc, neboť jejich národní tým, jenž navíc obhajoval titul mistrů světa, se na tomtot mistrovství nedokázal probojovat ani ze skupiny do osmifinále. A co víc, ve své skupině skončilo Německo na posledním místě poté, co ve svém posledním duelu až potupně prohráli s Jižní Koreou 0:2. Přesto se však žádná změna na trenérském postu u národního týmu konat nebude. Německý fotbalový svaz totiž během úterního dne potvrdil, že stratéga Joachima Löwa ponechají u kormidla i nadále.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Kouče, jenž působí v roli hlavního kouč Německa už od roku 2006, navíc před tím byl jako asistent předešlého hlavního kormidelníka našich západních sousedů Jürgena Klinsmanna, tak tedy budou na lavičce národního týmu čekat další roky, konkrétně nejméně do roku 2022, do kdy má podepsanou se svazem smlouvu. Od zmiňovaného roku 2006 Löw Němce dovedl k mnoha úspěchům, zmiňme bronz z MS 2010 v Jihoafrické republice či zlato z před čtyř let v Brazílii.

„Jsem vděčný za důvěru, kterou jsem dostal od svazového vedení. I přes oprávněnou kritiku cítím, že mě podporují. V uplynulých dnech, kdy jsem hodně přemýšlel, pro mě bylo důležité, že mě osobně kontaktovalo vedení,“ uvedl poro web německého svazu Löw, jehož svěřenci ve skupině F vyhráli pouze jednou a to nad Švédskem.

Šéf německéo fotbalu Reinhard Grindel pak k tomu řekl: „Měli jsme velmi otevřenou výměnu názorů a zabývali se mnoha body. Jsme pevně přesvědčeni, že Jogi je trenérem, který správně zanalyzuje situaci a podnikne kroky, aby vrátil týmu úspěchy.“

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Češích i Slováci. Po nečekaném odvolání Kozáka hledají nového trenéra

15.10.2018 18:15 Bratislava - Jen několik dní poté, co se kormidla českého fotbalového národního týmu ujal Jaroslav…

Fotbalistovi Turanovi hrozí za rvačku 12 let vězení, zpěvákovi zlomil nos

15.10.2018 16:57 Tureckému fotbalistovi Ardovi Turanovi hrozí po rvačce v nočním klubu a napadení zpěváka až 12,5…

Šilhavý zažil vítěznou premiéru. Češi v Trnavě vyhráli federální derby 2:1

13.10.2018 17:48 Trnava - Ostře sledovaná premiéra Jaroslava Šilhavého v roli kouče českého fotbalového národního…

Skandál v belgickém fotbalu bobtná, policie znovu zatýkala

12.10.2018 10:47 V noci na dnešek se v rámci korupčního skandálu v belgickém fotbalu znovu zatýkalo. Zadrženi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama