Ve Fiatu to vře. Jeho zaměstnanci stávkují kvůli Ronaldovi

Turín - Během tohoto týdne byl potvrzen ostře sledovaný přestup jednoho z nejlepších fotbalistů současného světa Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Vedle toho také vyšlo najevo, že hvězdný Portugalec si v novém působišti na Apeninském poloostrově přijde ročně až na 30 milionů eur, přičemž by mu měla s hrazením této částky pomoci prostřednictvím sponzorských smluv automobilka Fiat. A právě tato informace nadzvedla nejednoho jejího zaměstnance ze židle, jelikož Fiat na ně spíše šetří.

Přidejte svůj názor

Ronaldo, Cristiano

Co mají Juventus Turín a automobilka Fiat společného? Majitele a to prostřednictvím Exor. Proto tak se Fiat dostal do debaty o nejsledovanějším přestupu posledních dní týkající se dost možná nejlepšího fotbalisty světa Portugalce Cristiana Ronalda z Realu Madrid právě do tohoto italského klubu. Zmiňovaná automobilka totiž nabídla finanční prostředky nejen na hrazení Ronaldova platu, jenž se pohybuje okolo 30 milionů eur ročně, ale i na splacení přestupní částky, která pro změnu činí 100 milionů eur. Fotbalista se má navíc stát hlavní tváři automobilové značky Ferrari a i proto zaměstnanci Fiatu nechápou angažovanost jejich šéfů právě v tomto transferu.

V prohlášení, které vydali odbory zastávající zájmy zaměstnanců automobilky Fiat se píše následující: "Je nepřijatelné, že zatímco zaměstnanci FCA a pokračují ve velkých ekonomických obětech, společnost utratí stovky miliónů eur na získání fotbalisty. Říkají nám, že časy jsou těžké, že se musíme uskromnit a počkat na nové modely, které ale nepřicházejí. A zatímco si pracovníci a jejich rodiny utahují opasky, společnost investuje mnoho peněz do jediného člověka."

Pokud by snad vynakládalo vedení Fiatu tolik peněz na zaměstnance jako na fotbalistu Cristiana Ronalda, každý zaměstnanec by si tak přišel o 200 eur měsíčně více (zhruba o 5 000 korun). "Jedna osoba vydělává milióny, zatímco tisíce dalších sotva přežijí měsíc. Přitom máme stejného zaměstnavatele. To nelze akceptovat, tohle není v pořádku. Není normální, aby jeden člověk dostal milióny ve chvíli, kdy tisíce rodin uprostřed měsíce řeší, co dál. Tak nerovný přístup by neměl být přijat," myslí si zaměstnanci, kteří by uvítali spíše investice do nových modelů aut. "To by garantovalo budoucnost tisícům lidí. To by měl být cíl společnosti. Teď to vypadá, že ji více zajímá svět fotbalu a zábava, vždyť se obohatí jen jeden člověk," doplňují je odbory.

Jeden ze zaměstnanců Gerardo Giannone, jenž se zúčastní stávky, která proběhne od nedělních 22:00 do úterních šesti hodin ráno, se pak nechal slyšet: "Je to prostě ostuda. Deset let obyčejným zaměstnancům nezvedli plat, přitom peníze znehodnocuje inflace, takže jsme přišli skoro o jedenáct procent. Nikdo nám neřekl ani slovo, je to hanebné."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pelta a FAČR mají další problém. Nově jsou stíhání i za korupci

12.11.2018 21:20 Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze…

Policie se poprala s fotbalovými fanoušky, zadržela 26 lidí

11.11.2018 19:59 V souvislosti s dnešním fotbalovým zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava zadržela policie 26…

Fortuna liga 15. kolo: Bitvu o Slezsko vyhrála Opava, Slavia vede ligu o…

11.11.2018 18:54 Aktualizováno Praha - Další kolo fotbalové Fortuna ligy přineslo výhru Opavy v slezském derby s Ostravou a…

Šilhavý žádnými nováčky tentokrát nepřekvapil. Naopak se vrací Darida

07.11.2018 16:49 Praha - Kouč české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý na nadcházející dva duely (15. listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama