Doživotní zákaz vstupu na stadion! Sparta zveřejnila trest pro fanoušky

Praha - Po proměné penaltě snížila v 75. minutě čtvrtečního odvetného duelu 2. předkola Evropské ligy srbská Subotica na pražské Letné stav zápasu na 2:1, díky čemuž se tak přiblížila k postupu do dalšího předkola, ke kterému nakonec z její strany došlo. V tu chvíli byla na sparťanské straně frustrace veliká, není divu, když se jí v odvetě podařilo smazat dvoubrankové manko z prvního zápasu. Proto tak několik fanoušků pražského klubu skutečnost, že dostal jejich tým gól, jímž tak ztrácí naději na postup, neuneslo a vniklo na hrací plochu, přičemž pořadatelé před nimi pouze couvali a policisté v tu chvíli poblíž přítomni nebyli. Právě za tento čin čeká nyní na fanoušky trest vynesený samotným klubem a to doživotním vstupem na stadion. Vedle toho musejí zaplatit i pokuty.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Fotbal, ilustrační fotografie

"AC Sparta Praha připravuje postup proti výtržníkům, kteří vstupem na hrací plochu a agresivním chováním přerušili utkání 2. předkola Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Klub využije všech nástrojů, které má pro podobný případ k dispozici. Záznamy z kamerového systému byly také ihned po ukončení zápasu předány Policii ČR," píše se konkrétně v prohlášení, jež klub zveřejnil během pátečního odpoledne na svých webových stránkách.

Klub v něm dodává, že bude po ztotoženění osob, které vnikly ve čtvrtek během duelu se Suboticou na hrací plochou, postupovat podle návštěvního řádu, podle kterého můžou nejen uložit pokutu, ale může i vymáhat vzniklou škodu. Může však učinit tak pouze v případě až uloží trest Evropská fotbalová unie UEFA. A Sparta v současnosti čeká na dokumenty, v nichž budou uvedeny právě tresty od UEFA.

Návštěvníkům je podle sparťanského návštěvního řádu zakázáno "vstupovat do oblastí, které nejsou pro návštěvníky povoleny (např. hrací plocha, zázemí stadionu, vnitřní prostory, místnosti funkcionářů) resp. vstupovat do oblastí, kam návštěvník nemá platné povolení (vstupenku)". V případě porušení může díky Návštěvnímu řádu klub uložit zmiňovaný doživotní zákaz vstupu na stadion. Ten samý tresdt mohou udělit fanouškům i soudy nebo správní¨orgány.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama