Že by kouč pro Spartu? Zdeněk Zeman by prý nabídku z Česka zvažoval

Řím/Praha - V minulosti vedl především na Apeninském poloostrově, kde zanechal tento fotbalový stratég nesmazatelnou českou stopu, několik klubů, mezi nimi například římské AS či Pescary. Nyní je jednasedmdesátiletý velezkušený trenér Zdeněk Zeman bez angažmá a především v době, kdy pražská Sparta hledá nástupce po nedávno odvolaném Pavlu Hapalovi, přichází se zajímavým výrokem. Nad jakoukoli nabídkou z Česka by uvažoval, tvrdí podle serveru efotbal.cz věhlasný kouč hlavně za našimi hranicemi, jenž nikdy před tím nikdy žádný tuzemský klub netrénoval.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zdeněk Zeman, foto: Paolo Magliani

Naposledy působil v italském klubu Pescary, kde byl z trenérské pozice odvolán letos v březnu. Od té doby má klidný život bez jakéhokoli trénování. „I když to tak navenek může vypadat, uvnitř se necítím tak starý. Fotbal mě stále baví a rád bych byl jeho součástí. V minulosti jsem měl spoustu nabídek trénovat některý z českých klubů, ale ke vší smůle to vždy na něčem uvázlo (Plzeň či Slavia). Kdyby se nyní objevil zájem, určitě bych do toho šel. Ten první krok ale musí udělat oni, nikoliv já,“ řekl kouč Zeman. Kdo ví, třeba na Letné jeho nejnovější vyjádření vzbudí poněkud větší rozruch.

Kouč, jenž vedle zmiňovaného římského AS vedl třeba i Neapol či Lazio Řím, by určitě neměl problém promluvit do duše kádru, který tvoří většinou zahraniční hráči a vštěpit jim svoji strategii. Menší nevýhodou by však bylo, že se českou nejvyšší soutěž vzhledem k jeho dlouhodobému pobytu v Itálii přestal víceméně sledovat.

„Některé zápasy z rodné země si dodnes nenechám ujít. Někdy se dokonce odhodlám a potají si zaletím zkouknout klubová utkání,“ prozrazuje však Zeman, který, vzhledem k jeho věku, už žádnou velkou trenérskou nabídku neočekává.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama