FAČR pokárala Tvrdíka za jeho výroky o UEFA. Přeje si uklidnění situace

Praha - Pocit křivdy vystoupal po vyřazení ze 3. předkola Ligy mistrů ukrajinským Dynamem Kyjev na maximum, především proto, že hlavně odvetný duel v Kyjevě ovlivněn podivnými zasáhy ze strany jednoho z asistentů rozhodčího. Ten totiž nejprve po Teclově přesné trefě krátce před pauzou zvednul praporek na znamení ofsajdu, ovšem stalo se tak až po několika vteřinách a ne okamžitě a navíc střelec Tecl v ofsajdu nebyl. Ve druhé půli pak ten samý asistent sudího uznal druhý gól Dynama Kyjev, přestože se před tím střelec tentokráte opravdu nacházel v jasném ofsajdovém postavení. A právě to se šéfovi pražského klubu Jaroslavu Tvrdíkovi nelíbilo a dal to vědět světu na Twitteru kam napsal následující: "Rozhodčí hrubě ovlivnili oba zápasy. Místopředseda Surkis by měl odstoupit a UEFA se nesmí divit, co fanoušci oprávněně skandují ve spojení s jejím jménem," Připomněl tak nejen kontroverzní osobnost místopředsedy UEFA Surkise, jehož bratr šéfuje právě Dynamu, ale také se přidal k těm fanouškům, kteří na stadionech vykřikují známé heslo "UEFA, mafia!".

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaroslav Tvrdík

Tvrdík pak navíc nebyl sám, kdo v úterý večer ostře tweetoval. Třeba další z členů slávistického představenstva Tomáš Busek napsal, že by "mr.al Dynamo."

Tyto výroky ale nejen, že nenajdou pochopení u samotné UEFA, ale nenašly ho ani u Fotbalové asociace ČR (FAČR). Ta ve středu vydala prohlášení, ve kterém označuje podobné výlevy za přehnané. "FAČR považuje výroky vedení Slavie po odvetě 3. předkola Ligy mistrů na hřišti kyjevského klubu za nesportovní a také za hranou respektu vůči UEFA, jejím představitelům i klubu Dynamo Kyjev. Rétoriku vedení Slavie vynesenou v emocích považuje FAČR zároveň za přehnanou a poškozující obecně český fotbal, a to nejen v očích vedení UEFA," uvedla FAČR konkrétně.

Funkcionáři ze Strahova také připomněli, že se blíží utkání Ligy národů UEFA mezi Českem a Ukrajinou a nejen proto si tak přeje uklidnění situace, která by mohla vyvolat nevraživost mezi oběma fanouškovskými tábory. "FAČR si v této souvislosti také přeje, aby se mohly před blížícím se utkáním Ligy národů Česka s Ukrajinou oba reprezentační tábory stoprocentně soustředit jen a pouze na sportovní aspekt nadcházejícího zápasu. Totéž přání směřuje FAČR v zájmu uklidnění celé situace i k fanouškům obou zmíněných reprezentací."

"Dál nebude FAČR celou situaci již komentovat, i z toho důvodu, že se jí budou zcela jistě zabývat patřičné orgány UEFA," dodala pak FAČR, jež tak upozorňuje, že Pražany jistě nemine trest právě ze strany UEFA.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letadlo se rozpadá. O smrti fotbalisty Saly už téměř není pochyb, z paluby…

23.01.2019 13:34 Anglický fotbal zastihne s velkou pravděpodobností už druhá tragická zpráva během probíhající…

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž posílí bývalý reprezentant. Bude hrát za…

23.01.2019 11:43 Liberec - I severočeský Liberec během zimní pauzy české nejvyšší fotbalové soutěže a nyní si může…

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 15:47 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Ronaldo unikl vězení. Za čachry s daněmi dostal podmínku a vysokou pokutu

22.01.2019 12:42 Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu přiznal vinu za daňové úniky z doby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama