Barcelona a Real Madrid bok po boku. Proti zápasům v USA

Madrid - Nebývalý protest fotbalistů na Pyrenejském poloostrově se odehrává v těchto chvílích. Jedná se o fotbalisty hrající španělskou nejvyšší soutěž, jež protestují proti plánu vedení ligy, jenž spočívá v tom, že některé ze zápasů La Ligy se odehrají během sezóny 2018/19 ve Spojených státech amerických. Unie španělských fotbalistů (AFE) pak nevyloučila ani stávku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie

Poté, co se tedy minulý týden fanoušci i fotbalisté dozvěděli plán vedení La Ligy, že se některé duely tedy odrehrají v USA, se nyní sešli kapitáni a dsalší zástupci 20 klubů, přičemž setak setkali i barcelonský Sergiaö Busquets s Sergiem Ramosem z Realu Madrid. "Kapitáni byli překvapeni a rozzlobeni, že bylo tak důležité rozhodnutí přijato bez konzultace s nimi. Hráči jsou jednomyslně proti, pro není nikdo," uvedl na tiskové konferenci David Aganzo, bývalý dlouholetý fotbalista a nyní prezident AFE, a pokračoval: "Některým klubům se ta myšlenka líbí a další jsou proti tomu, ale já mluvím jen za fotbalisty."

V případě, že se bude vedení La Ligy s hráči odmítat o tomto návrhu bavit, hrozí hráčská unie dokonce i stávkou. Chci naprosto jasně říct, že uděláme všechno, abychom tomuhle zabránili," řekl konkrétně Aganzo.

S nápadem hrát některé zápasy La Ligy v USA přišlo vedení soutěže minulý týden poté, co bylo oznámeno její nové parrtnerství s nadnárodní společností Relevent. Není však zatím vůbec jasný počet duelů a klubů, kterých by se tato navrhovaná novinka měla týkat.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letadlo se rozpadá. O smrti fotbalisty Saly už téměř není pochyb, z paluby…

23.01.2019 13:34 Anglický fotbal zastihne s velkou pravděpodobností už druhá tragická zpráva během probíhající…

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž posílí bývalý reprezentant. Bude hrát za…

23.01.2019 11:43 Liberec - I severočeský Liberec během zimní pauzy české nejvyšší fotbalové soutěže a nyní si může…

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 15:47 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Ronaldo unikl vězení. Za čachry s daněmi dostal podmínku a vysokou pokutu

22.01.2019 12:42 Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu přiznal vinu za daňové úniky z doby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama