Nebylo na co čekat. Kouč Jarolím skončil u reprezentace

Praha - Po naprosto tragických výkonech české fotbalové reprezentace z posledních dvou duelů (čtvrtečním s Ukrajinou - 1:2 a pondělním s Ruskem - 1:5) se rozhodla Fotbalová asociace ČR (FAČR) rozvázat smloucu o spolupráci s dosavadním koučem národního týmu Karlem Jarolímem. Během úterního dne tuto informaci potvrdilo samotné asociační vedení. To také v těchto chvílích pochopitelně hledá Jarolímova nástupce.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Krátce po příšerném zápase v Rostově na Donu už zřejmě Karel Jarolím tušil co ho zanedlouho čeká. "Zasloužil bych si veřejnou popravu. Mužstvo asi bude potřebovat nový impulz. Jasno bude brzy," řekl tehdy. A skutečně. Poprava přišla ještě v době, kdy se s mužstvem vracel z Ruska zpátky domů. Stalo se tak po jeho jednání s nejvyššími představiteli tuzemského fotbalu, tedy s předsedou FAČR Markem Malíkem a prvním místopředsedou Romanem Berbrem, jež se uskutečnilo během zmiňovaného letu z Ruska.

„Situace je už opravdu neudržitelná a musela se okamžitě řešit. Jsem rád, že jsme se s Karlem Jarolímem konstruktivně domluvili, není na co čekat, tým potřebuje nový impulz," vyjádřil se k odvolání Karla Jarolíma šéf FAČR Malík.

Sám odvolaný trenér se ke svému konci vyjádřil následovně: „Jsem vděčný za šanci vést národní tým. Odehráli jsme zápasy, které snesly přísnější měřítko, v dlouhodobějším horizontu jsme však především výsledková očekávání nenaplnili. Po posledním zápase s Ruskem jsem dospěl k názoru, že tým bude potřebovat nový impulz. Během noci jsme se s vedením FAČR dohodli na ukončení mého angažmá. Svému nástupci, ať už jím bude kdokoliv, přeji hodně štěstí."

Kromě něj končí v národním týmu i jeho dosavadní asistenti Kočí a Koubek. „Řekli jsme si svoji představu o řešení situace u národního týmu, bylo by ale opravdu nešťastné zde začít říkat veřejně jakákoliv jména, dokud s nimi nedojde ke konkrétním jednáním. A ta nás teprve čekají. Vedení asociace se vrátilo z Ruska v ranních hodinách a od té doby začíná dělat maximum, aby o budoucí podobě trenéra i jeho realizačního týmu, bylo jasno co možná nejdříve," dodal Malík.

Někdo z nejvíce uvažované trojice nebo se stane koučem Berbrův kůň? Tvrdík se mezitím zastal Jarolíma

Obecně je známo, že se delší dobu spekuluje jako o možných nástupcích Karla Jarolíma o někom z trojice Jaroslav Šilhavý - Vítězslav Lavička - Karel Krejčí. Poté, co v nedávném rozhovoru druhý muž českého fotbalu, jenž má momentálně v tuzemském fotbalovém zákulisí největší vliv, Roman Berbr připustil, že má připravenou úplně variantu, zvýšily se šance na angažování i u současného šéfa rozhodcovské komise FAČR Jozefa Chovance.

A přestože se ozývaly v posledních dnech a hodinách krtické hlasy na Karla Jarolíma ze všech stran, již bývalý reprezentační stratég našel zastání u Jaroslava Tvrdíka, šéfa pražské Slavie. "Není nic jednoduššího, než najít viníka v Karlu Jarolímovi. Samotná výměna trenéra národního mužstva však nic neřeší. Český fotbal klesá dlouhodobě ve všech parametrech. Můžeme za to všichni, kteří se v něm angažujeme," uvedl konkrétně kde jinde, než na svém twitterovém účtu. "Bez otevřené diskuse se dál nedostaneme," pokračoval a nabádal tak odbornou veřejnost k najití univerzálního řešení celé situace.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama