Poborský se asistentem nestane. Bude pomáhat Šilhavému jiný bývalý reprezentant?

Praha - Jednání o novém realizačním týmu české fotbalové reprezentace nabírají na obrátkách. Ve středu vyšlo najevo, že Fotbalová asociace ČR (FAČR) jedná s Jaroslavem Šilhavým, jenž je tak nejvážnějším kandidátem na post reprezentačního kouče poté, co byl v úterý po porážce 1:5 v Rusku odvolán z této pozice Karel Jarolím. Ve fotbalovém zákulisí se pak mimo jiné od začátku hovořilo i o Karlu Poborském jako o nejbližším spolupracovníkovi právě Jaroslava Šilhavého. Nyní však bývalý reprezentant a nynější patron mládežnických reprezentací Karel Poborský odmítl nabídku stát se prvním asistentem. FAČR se tak obrací s touto nabídkou na dalčího bývalého reprezentanta a to konkrétně na Tomáše Galáska.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

Podle původních představa fotbalové asociace měl právě Karel Poborský působit jako reprezentační manažer, jenž by měl na starosti nejen A-tým národního týmu, ale i jednadvacítku. Jelikož si ale předseda FAČR Martin Malík spolu se svým prvním místopředsedou Romanem Berbrem přál, aby Poborský byl hlavně asistentem Jaroslava Šilhavého, bývalý fotbalista například Slavie, Sparty či Manchesteru United potřebnou manažerskou smlouvu ze strany FAČR nedostal.

„Jako předtím Romanu Berbrovi tak i Martinu Malíkovi jsem převyprávěl svoje vidění fotbalu, je prostě na nich, jak má fotbal u nás dál pokračovat, jak má jít dál, jestli chceme dokola řešit věci vyhazováním trenérů. Pro mě není nabídka na asistenta trenéra zajímavá, nebo něco, co by mě lákalo," řekl pro deník Sport sám Poborský. Ten by měl nadále působit jako patron mládežnických areprezentací a zároveň i jako výkonný ředitel Regionálních akademií FAČR.

Vedle toho, že jedním z asistentů Jaroslava Šilhavého se stane Jiří Chytrý, by se asistentem č. 1 mohl stát jiný výtečný bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Galásek. "U něj ještě nevím, zda nabídku přijme," řekl k jjeho osobě Roman Berbr.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Aldyr Schlee, tvůrce brazilského "kanárkového" dresu

16.11.2018 20:20 Aktualizováno Brazilský spisovatel, novinář, překladatel a malíř Aldyr Schlee, který navrhl slavný "kanárkový"…

Pelta a FAČR mají další problém. Nově jsou stíhání i za korupci

12.11.2018 21:20 Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze…

Policie se poprala s fotbalovými fanoušky, zadržela 26 lidí

11.11.2018 19:59 V souvislosti s dnešním fotbalovým zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava zadržela policie 26…

Fortuna liga 15. kolo: Bitvu o Slezsko vyhrála Opava, Slavia vede ligu o…

11.11.2018 18:54 Aktualizováno Praha - Další kolo fotbalové Fortuna ligy přineslo výhru Opavy v slezském derby s Ostravou a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama