Nejdřív červená karta, teď obvinění ze znásilnění. Ronaldo se nařčení brání

New York - Fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo neprožívá v těchto dnech zrovna ty nejlepší časy ve svém životě. Jen několik dní poté, co byl útočník Juventusu Turín vyloučen z utkání Ligy mistrů proti Valencii a od UEFA dostal za to jednozápasovou stopku, nyní čelí obvinění ze sexuálního znásilnění. Měl se jej dopustit před devíti lety na Američance Kathryn Mayorgaové a mělo se tak stát v Las Vegas. Jak informuje německý magazín Spiegel, za to, aby žena o tomto údajném incidentu mlčela, měl jí bývalý fotbalista Manchesteru United či Realu Madrid vyplatit 375 000 dolarů (zhruba 8,3 milionu korun). Intimní styk s Američankou Portugalec nepopírá, uvádí ale, že se jednalo o sex dobrovolný z obou stran.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ronaldo, Cristiano

Čtyřiatřicetiletá žena, které tehdy v době událoasti v Las Vegas bylo pětadvacet let, uvedla, že se jí měl fotbalista po styku zeptat, jestli má nějaké bolesti. "Přitom šel na kolena a řekl: 'Z 99 procent jsem dobrý chlap, nevím, co je s tím jedním procentem." Následující den měla žena jít jednak na lékařské vyšetření a jednak na policii, kde incident oznámila, ovšem bez jména útočníka.

Její advokát nyní napadl u nevadského soudu dohodu o mlčenlivosti, pod kterou je podpis údajně napadené ženy. Součástí jeho žaloby, díky které by měl začít civilní proces, je i dokument, ve kterém celou situaci líčí ze svého pohledu právě Cristiano Ronaldo. "Vícekrát řekla ne a stop," cituje dokument portugalského fotbalistu.

Podle německého magazínu Spiegel jsou právě v tomto dokumentu odpovědi Ronalda na otázky jeho právníků ze září 2009. Tehdy jeho advokáti totiž připravovali finanční vyrovnání s údajně napadenou ženou.

Ta tvrdí, že následky byly takové, že chodila na terapie a ze začátku pila i alkohol. Přestože se podle ní její život trochu více zlepšil až po pěti letech, pořád trpí depresemi, což povrdil i posudek psychiatra.

Proč Mayorgaová vyšla s touto záležitostí nyní po takové době? Prý tím chce pomoci světu zjistit, zda Ronaldo takto neobtěžoval i další ženy a svůj příběh zveřejnila i díky kampani MeToo, která jí měla dát sebevědomí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Byla to facka, šokoval bývalý kouč Slováků Kozák. Promluvil o párty…

18.10.2018 18:49 Bratislava - Na Slovensku se žije aférou kolem nečekaného konce Jána Kozáka v roli kouče tamního…

Pravý důvod Kozákova konce? Nejspíše řádění reprezentantů v nočním klubu

16.10.2018 17:41 Bratislava - Dalo se čekat, že nečekané odvolání kouče Jána Kozáka z pozice hlavního kouče…

Po Češích i Slováci. Po nečekaném odvolání Kozáka hledají nového trenéra

15.10.2018 18:15 Bratislava - Jen několik dní poté, co se kormidla českého fotbalového národního týmu ujal Jaroslav…

Fotbalistovi Turanovi hrozí za rvačku 12 let vězení, zpěvákovi zlomil nos

15.10.2018 16:57 Tureckému fotbalistovi Ardovi Turanovi hrozí po rvačce v nočním klubu a napadení zpěváka až 12,5…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama