Byla to facka, šokoval bývalý kouč Slováků Kozák. Promluvil o párty reprezentantů

Bratislava - Na Slovensku se žije aférou kolem nečekaného konce Jána Kozáka v roli kouče tamního fotbalového národního týmu, která byla začátkem tohoto týdne oznámena a to jen krátce po sobotní prohře v Trnavě s českým výběrem (1:2). Důvodem však nebyla tato zmiňovaná porážka, to už bylo všem jasné i proto, že Ján Kozák měl se slovenským mužstvem velmi slušnou bilanci a nejen to, i nemalé úspěchy v podobě například osmiifinálové účasti na mistrovství Evropy 2016, což mimochodem bylo pro Slováky vůbec první mistrovství Evropy ve fotbale, kterého se zúčastnili. Šokující rozhodnutí Jána Kozáka totiž přišlo až poté, co vyšla najevo divoká párty některých slovenských reprezentantů v nočním klubu po zápase s Českem. Právě tyto reprezentanty přistihl sám Ján Kozák poté, co se v neděli ráno z párty tyto fotbalisté teprve vraceli. Po čtvrteční mimořádné tiskové konferenci Jána Kozáka je jasné, kdo se provinil. Jednalo se o gólmana Martina Dúbravku, obránce Milana Škriniara, záložníky Vladimíra Weisse a Stanislava Lobotku a náhradníky Lubomíra Šatku s Michallem Šulou. V sioučasnosti se také hovoří o možných nástupcích Jána Kozáka, kterým by mimo jiné mohli být i dva Češi. Vedle Pavla Hapala se totiž mluví i o současném plzeňském stratégovi Pavlu Vrbovi.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Emotivně vysvětloval ve čtvrtek na mimořádné tiskovce Ján Kozák to, co vedlo k ejho nečekanému konci. "Po zápase (s Českem) jsem celou noc nespal, pustil jsem si ho dvakrát," uvedl. Proto v časných nedělních ranních hodinách potkal své svěřence po jejich bujaré noci. "Strašně mě to bolelo, byla to facka," zavzpomínal na tento inkrimovaný okamžik Kozák. "Mohl jsem se tvářit, že jsem je neviděl, a nechat to být. Ale to není můj styl. Druhá možnost byla všechny vyhodit, ale mohl jsem to udělat? Slovenský fotbal je potřebuje, protože mají velkou kvalitu. Nedokážu si představit budoucnost slovenského fotbalu bez Dúbravky, Lobotky, Škriniara, Weisse," zveřejňoval jména hříšníků.

"Chtěl jsem od kluků, aby se přiznali. Před tréninkem jsem si zavolal Hamšíka se Škrtelem a řekl jim, že je problém. Byli překvapení, ale viděl jsem, že nikde nebyli. Jako první se přiznal Dúbravka, že má těžké období v Newcastlu, prohrálo se s Českem a potřeboval se odreagovat," popisoval dění ve slovenském týmu, jež se událo před pár dny, čtyřiašedesátiletý kouč a pokračoval: "Weiss mi řekl, že neví proč. Lobotka začal s tím, že má nahuštěný program, že neměl čas se odreagovat. Tak mu říkám: Ve Vigu si to nedovolíš a tady na to máš čas? Hodně zvláštní přístup. Šatka mi řekl, že šel s kamarády. S takovými lidmi já musím pracovat a vy mě kritizujete. Vžijte se do mojí situace. Měl jsem tři možnosti a dlouho jsem přemýšlel," vyčinil nakonec Kozák přítomným novinářům.

Kozáka mezitím zaskočil v úterním přátelském duelu se Švédskem jeho dosavadní asistent Štefan Tarkovič, kterému by trenérské žezlo sám Kozák milerád přenechal natrvalo. Slovenský svaz ale nadále hledá jeho nástupce a v této souvislosti se mluví i o dvou Češích, Pavlu Hapalovi a také Pavlu Vrbovi. "V pondělí zasedne mimořádný výkonný výbor a probereme předložené návrhy na nového trenéra," zveřejnil nejbližší plán sám šéf slovenského fotbalu Ján Kováčik, jenž také mimo jiné uvedl, že pokud hříšníci dostanou příležitost v kvalifikaci na EURO 2020 reprezentovat, nebudou mít nárok na prémie, přičemž právě ony půjdou místo tohona dobročinné účely.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvalifikace ME: Bezmocní Češi. Z londýnského Wembley odcházejí s…

22.03.2019 23:40 Aktualizováno Londýn - Prohra s rozdílem třídy. Český fotbal se ve věhlasném londýnském Wembley podíval do tváře…

Nepříjemnost pro Šilhavého. Do duelu s Anglií nemůže počítat s kapitánem!

21.03.2019 20:45 Londýn - Den před dlouho očekávaným duelem ve Wembley, kde se utká Česko s Anglií v rámci…

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama