Neštěstí u stadionu fotbalistů Leicesteru. Klubový majitel se měl zřítit s vrtulníkem

Leicester - Jen hodinu po skončení sobotního ligového zápasu mezi Leicesterem a West Hamem (1:1) bylo poblíž stadionu Lišek opět živo. Tehdy se totiž zřítil vrtulník s posádkou, jejíž součástí byl i podle britské stanice BBC thajský majitel Leicesteru Vičaj Srivadtanaprapcha. Tato informace se údajně potvrdila až v neděli ráno.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vičaj Srivadtanaprapcha je majitelem tohoto anglického klubu již osm let, právě v roce 2010 se Leicester rozhodl koupit a zařil tak úspěšný ročník 2015/16, kdy Lišky triumfovaly v anglické Premier League.

Jak tvrdí svědci havárie, vrtulník se měl vymknout kontrole a nakonec se tak zřítil na parkoviště, které je od stadionu vzdáleno jen pár stovek metrů. Následně vzplanul. "Motor se zastavil a já slyšel, jako by se něco zadřelo nebo brousilo o sebe. Potom helikoptéra utichla, já se obrátil a viděl, jak se nekontrolovatelně točí a řítí k zemi. Následovala velká rána a velká ohnivá koule," přiblížil neštěstí fotograf, jenž byl chvíli před tím přítomen i na samotném zápase, Ryan Brown.

Dalším očitým svědkem byl Leo Bruka, jenž pro změnu viděl jak se vrtulník zřítil poblíž policejního vozu, kde byli přítomni i dva strážníci. „Jeden policista něco hledal, ale ten druhý se rozběhl přímo k místě havárie a snažil se rozbít okno. Pak ale došlo k explozi a oba policisté se raději stáhli, protože oheň už se moc rozhořel."

Další svědci mluvili i o samotných fotbalistech, kteří se krátce po havárii ocitli na místě činu. Někteří například mluvili o gólmanovi Kasperu Schmeichelovi, na němž prý byly znát slzy v očích.

Televize Sky News připomněla, že odlety vrtulníkem šedesátiletého Vičaja Srivadtanaprapchaho nebyly nic neobvyklého. Thajský majitel totiž takto celkem pravidelně odlétaval po každém domácím zápase jeho klubu z Leicesteru do Londýna.

Přestože se mluví o thajském majiteli, že byl souščástí posádky, oficiálně ještě nebyl potvrzen nikdo, kdo měl být v inkriminovaný moment ve vrtulníku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tottenham se rozloučil s Pochettinem a už vítá nového kouče. Do práce jde…

20.11.2019 10:39 Už v úterý večer londýnský Tottenham oznámil, že u něj končí jejich dosavadní trenér Mauricio…

Kvůli nemocné dceři si dal pauzu. Teď se po pěti měsících vrací trénovat…

19.11.2019 17:47 Po pětiměsíční pauze se ke španělské fotbalové reprezentaci vrátil trenér Luis Enrique.…

Větší zodpovědnost pro Rosického. Ve Spartě skončí člen představenstva…

18.11.2019 19:48 Fotbalové Spartě se dlouhodobě nedaří a proto není divu, že se šéf klubu Daniel Křetínský v pondělí…

Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí

16.11.2019 16:40 Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí. Podle listu Corriera della Serra byl dopis s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama