Neštěstí u stadionu fotbalistů Leicesteru. Klubový majitel se měl zřítit s vrtulníkem

Leicester - Jen hodinu po skončení sobotního ligového zápasu mezi Leicesterem a West Hamem (1:1) bylo poblíž stadionu Lišek opět živo. Tehdy se totiž zřítil vrtulník s posádkou, jejíž součástí byl i podle britské stanice BBC thajský majitel Leicesteru Vičaj Srivadtanaprapcha. Tato informace se údajně potvrdila až v neděli ráno.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vičaj Srivadtanaprapcha je majitelem tohoto anglického klubu již osm let, právě v roce 2010 se Leicester rozhodl koupit a zařil tak úspěšný ročník 2015/16, kdy Lišky triumfovaly v anglické Premier League.

Jak tvrdí svědci havárie, vrtulník se měl vymknout kontrole a nakonec se tak zřítil na parkoviště, které je od stadionu vzdáleno jen pár stovek metrů. Následně vzplanul. "Motor se zastavil a já slyšel, jako by se něco zadřelo nebo brousilo o sebe. Potom helikoptéra utichla, já se obrátil a viděl, jak se nekontrolovatelně točí a řítí k zemi. Následovala velká rána a velká ohnivá koule," přiblížil neštěstí fotograf, jenž byl chvíli před tím přítomen i na samotném zápase, Ryan Brown.

Dalším očitým svědkem byl Leo Bruka, jenž pro změnu viděl jak se vrtulník zřítil poblíž policejního vozu, kde byli přítomni i dva strážníci. „Jeden policista něco hledal, ale ten druhý se rozběhl přímo k místě havárie a snažil se rozbít okno. Pak ale došlo k explozi a oba policisté se raději stáhli, protože oheň už se moc rozhořel."

Další svědci mluvili i o samotných fotbalistech, kteří se krátce po havárii ocitli na místě činu. Někteří například mluvili o gólmanovi Kasperu Schmeichelovi, na němž prý byly znát slzy v očích.

Televize Sky News připomněla, že odlety vrtulníkem šedesátiletého Vičaja Srivadtanaprapchaho nebyly nic neobvyklého. Thajský majitel totiž takto celkem pravidelně odlétaval po každém domácím zápase jeho klubu z Leicesteru do Londýna.

Přestože se mluví o thajském majiteli, že byl souščástí posádky, oficiálně ještě nebyl potvrzen nikdo, kdo měl být v inkriminovaný moment ve vrtulníku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvalifikace ME: Bezmocní Češi. Z londýnského Wembley odcházejí s…

22.03.2019 23:40 Aktualizováno Londýn - Prohra s rozdílem třídy. Český fotbal se ve věhlasném londýnském Wembley podíval do tváře…

Nepříjemnost pro Šilhavého. Do duelu s Anglií nemůže počítat s kapitánem!

21.03.2019 20:45 Londýn - Den před dlouho očekávaným duelem ve Wembley, kde se utká Česko s Anglií v rámci…

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama