Že pět klubů podle pravidel nemá hrát v ČFL? Berbr je vyloučit nechce

Praha - Zápy, Živanice, Převýšov, Radotín a Jirny. Právě tato pětice klubů nemá v České fotbalové lize (ČFL), třetí nejvyšší fotbalové soutěži, podle pravidel co dělat. Stejně tak i Sokol Čížová v divizi. A to především proto, že tyto kluby nemají potřebný počet mladežnických týmů. Jako oprvní o této skutečnosti informoval deník Sport. Přestože se Fotbalová asociace ČR (FAČR) bude tímto problémem zabývat, její místopředseda a faktický vládce Roman Berbr kluby však ze soutěže vyloučit nehodlá. "Ano, souhlasím, že správně bychom je měli vyndat ze soutěže. Ale to neuděláme, protože bychom soutěže zničili, což nechceme," nechal se slyšet v rozhovoru pro deník Sport právě Roman Berbr.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zmíněné pravidlo spočívající v potřebném počtu mládežnických týmů platí pro kluby od ČFL až po I. krajskou B třídu. V případě, že toto pravidlo nějaký klub poruší, hrozí mu pokuta ve výši 50 000 korun za každý chybějící mládežnický tým. Kromě toho však v dané soutěži nesmí vůbec hrát, FAČR ale i přesto pro všechny tyto kluby povolení hrát v těchto soutěžích dostalo.

Aktuální situace je podle Romana Berbra výsledkem špatně nastavených pravidel, protože ligy dospělých začínají o dva měsíce dříve než soutěže juniorských fotbalistů. Kvůli tomu tak právě kluby reprezentující menší města až pozdě zjistí, že nebude mít dodstatek mláfdežnických týmů.

Jeden z celků porušující v těchto chvílích ono pravidlo o počtech mládežnických týmů Zápy tvrdí, že důvodem je i fakt, že není tolik dětí, aby potřebný počet juniorských kádrů naplnil. V případě, že některý z pětice celků aktuálně porušujících toto pravidlo, postoupí do 2. ligy, bude potřebovat podle pravidel sestavit hned čest mládežnických mužstev. Protože je ale 2. liga už profesionální soutěž, znamená to pro tyto kluby jistou výhodu. Mohou si v ní totiž mládežnické týmy od ostatních klubů i koupit.

O problému v ČFL potažmo v divizi se bude výkonný výbor FAČR zabývat na svém zasedání 4. prosince. Inkriminovaným klubům totiž můžou hrozit velké problémy, pokud nebudou nastálou situaci ihned řešit. Roman Berbr nevylučuje tu možnost, že by se mohly kluby nechat vyplatit, ovšem nikterak levné to pro tyto kluby nebude.

Loading...
Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama