Co s fotbalovou Spartou? Pomoct jí má Rosický v roli sportovního ředitele

Praha - Jen den poté, co pražská Sparta skončila svou podzimní část sezóny 2018/19, rozhodl se letenský celek pro zmšny ve svém vedení. Novým sportovním ředitelem se totiž stala fotbalová legenda, jejíž srdce je spjato právě s pražským klubem, Tomáš Rosický. Doposud tuto funkci zastával Zdeněk Ščasný, který při tom značnou část podzimu působil i na lavičce jako trenér. Nyní tak Ščasný bude ve Spartě nadále působit pouze právě jako trenér. „Tomáš vstupuje do nové pozice se silným mandátem, stává se nyní sportovním ředitelem s podporou celého vedení. Jeho úloha je klíčová pro další směřování Sparty. Má jasnou vizi a důkladnou znalost fotbalového prostředí v Česku i v Evropě," okomentoval novou Rosického roli klubový generální ředitel František Čupr.

Přidejte svůj názor

Tomáš Rosický
doporučujeme

O jeho zapojení do vedení klubu se spekulovalo prakticky ihned poté, co ukončil svou slavnou fotbalovou kariéru. O Tomáši Rosickém v tomto spojení otevřeně od počátku mluvil i sám majitel pražské Sparty Daniel Křetínský. „Na začátku letošního roku jsem prohlásil, že budeme možná potřebovat víc času na to, abychom tým stabilizovali. Bohužel se tato předpověď naplnila,"  připomněl svou prognózu Rosický a potvrdil, že Zdeněk Ščasný i nadále zůstane trenérem rudých Pražanů. „Mým rozhodnutím, a jsem ve shodě s generálním ředitelem a představenstvem, je v tuto chvíli to, že změnu na této pozici dělat nebudeme."

„Za dobu, co jsem po návratu ze zahraničí v klubu působil jako hráč a posléze i manažer, se vyměnilo hodně trenérů. Průběh jejich angažmá byl přitom ve většině případů stejný, po jejich nástupu došlo k oživení mužstva a následovalo krátkodobé zlepšení. Po relativně krátkém časovém úseku však výkonnost hráčů opět upadala. Proto si myslím, že problémy, které klub v posledním období má, nejsou jen věcí trenérů," pokračoval bývalý fotbalista Dortumndu či Arsenalu.

Ten si je vědom, že klub se musí v následujích časech vyvarovat přehmatů v nákupní politice a přivádět tak do klub takové hráče, kteří klubové očekávání beze zbytku naplní. Což se tak v případě několika cizinců, kteří v minulosti přišli na Letnou, nedělo. „Mojí ambicí je přivádět hráče, kteří se budou se Spartou identifikovat. Pro mě bylo privilegium za Spartu hrát a je pro mě privilegium působit v klubu dál. A chci spolupracovat s hráči, kteří to budou vnímat stejně," představil své vize Rosický a pokračoval: „Musíme mít také v týmu balanc mezi českými a zahraničními hráči. Je nutné, aby se z téhle kombinace zrodil skutečný tým a neměli jsme v kabině skupinu individualistů. Rozhodně také chceme vytvářet příležitosti v A-týmu pro odchovance."

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama