Sparta přivítala další posily. Z Jablonce přišli hned dva hráči

Praha/Jablonec - Po Švédovi Davidu Mogerbovi Karlssonovi a Martinu Haškovi mladšímu hlásí fotbalová Sparta další posily. Letenský kádr se totiž rozroste hned o dva hráče přicházející z Jablonce a to Davida Lischku a Matěje Hanouska. „Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil ze zákulisních jednáních sám nejvyšší boss jabloneckého klubu Miroslav Pelta. Alespoň podle informací Sport.cz by měl jablonecký klub díky odchodům obou hráčů inkasovat 60 milionů korun (30 milionů korun za každého).

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

To, že se oba kluby na trasferech dohodly, potvrzuje i pražská Sparta. V těchto chvílích se má pracoovat na konkrétních smlouvách. „Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," komentoval odchody dvou hráčů svého klubu Pelta.

S osobou Matěje Hanouska odchází ze severu Čech nejvytěžovanější fotbalista podzimu v tomto týmu, protože ani jednou v základní sestavě během podzimní části nechyběl jak v rámci ligy, taki v rámci Evropské ligy. „Dá se říct, že mě nic netlačí, ale je to pro mě velká výzva. Ale nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem takovou výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to," vysvětlil Hanousek, proč nakonec na nabídku z Letné kývl.

I David Lischka byl v poslední době jedním ze základních kamenů jablonecké sestavy. Vedle toho se stal důležitým i v kádru reprezentace hráčů do 21 let. „Rok 2018 byl pro mou kariéru zlomový," ví Lischka.

Pro Severočechy jsou odchody těchto hráčů o to zvlášť bolestiv+jěí, protože nedávno kádr opustil i Lukáš Masopust, který bude eod jara pro změnu oblékat sešívaný dres. „Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," tuší kouč Petr Rada, že to v následujících týdnech a měsících nebude mít jednoduchou práce se stavením jedenáctky.

Zvlášť, když se v zákulisí čile mluví i o možném odchcodu Michala Trávníka. "Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," zakončil Rada.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalista Ramos se oženil, na svatbě mu místo AC/DC zahrála jiná skupina

16.06.2019 18:15 Kapitán španělské fotbalové reprezentace a Realu Madrid Sergio Ramos se v sobotu oženil s televizní…

Hotovo! Maurizio Sarri bude od příští sezóny trénovat Juventus

16.06.2019 15:55 Pouze po jedné sezóně na lavičce londýnské Chelsea, se kterou v níž dokráčel nejen ke třetímu místu…

Na pražskou Letnou přišla posila číslo 4. Za Spartu bude hrát Trávník

14.06.2019 19:30 Fotbalová Sparta nadále před startem nadcházející sezóny 2019/2020 posiluje svůj kádr. Nyní…

Změny na Stamford Bridge. Členem realizačního týmu bude Makélélé, kouč…

14.06.2019 19:05 Nejen v kádru londýnské Chelsea o této letní pauze dochází ke změnám. Poté, co se vítěz posledního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama