Sparta přivítala další posily. Z Jablonce přišli hned dva hráči

Praha/Jablonec - Po Švédovi Davidu Mogerbovi Karlssonovi a Martinu Haškovi mladšímu hlásí fotbalová Sparta další posily. Letenský kádr se totiž rozroste hned o dva hráče přicházející z Jablonce a to Davida Lischku a Matěje Hanouska. „Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil ze zákulisních jednáních sám nejvyšší boss jabloneckého klubu Miroslav Pelta. Alespoň podle informací Sport.cz by měl jablonecký klub díky odchodům obou hráčů inkasovat 60 milionů korun (30 milionů korun za každého).

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha

To, že se oba kluby na trasferech dohodly, potvrzuje i pražská Sparta. V těchto chvílích se má pracoovat na konkrétních smlouvách. „Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," komentoval odchody dvou hráčů svého klubu Pelta.

S osobou Matěje Hanouska odchází ze severu Čech nejvytěžovanější fotbalista podzimu v tomto týmu, protože ani jednou v základní sestavě během podzimní části nechyběl jak v rámci ligy, taki v rámci Evropské ligy. „Dá se říct, že mě nic netlačí, ale je to pro mě velká výzva. Ale nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem takovou výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to," vysvětlil Hanousek, proč nakonec na nabídku z Letné kývl.

I David Lischka byl v poslední době jedním ze základních kamenů jablonecké sestavy. Vedle toho se stal důležitým i v kádru reprezentace hráčů do 21 let. „Rok 2018 byl pro mou kariéru zlomový," ví Lischka.

Pro Severočechy jsou odchody těchto hráčů o to zvlášť bolestiv+jěí, protože nedávno kádr opustil i Lukáš Masopust, který bude eod jara pro změnu oblékat sešívaný dres. „Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," tuší kouč Petr Rada, že to v následujících týdnech a měsících nebude mít jednoduchou práce se stavením jedenáctky.

Zvlášť, když se v zákulisí čile mluví i o možném odchcodu Michala Trávníka. "Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," zakončil Rada.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama