Střetnou se čeští fotbalisté s Brazilií? FAČR jedná o soupeři pro přátelské utkání

Praha - Po dlouhých 21 letech by se česká fotbalová reprezentace mohla střeřtnou s tou brazilskou. Fotbalová asociace ČR (FAČR) totiž jedná o tom, s kým se svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého před březnovým startem kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Samotný nejvyšší boss tuzemského fotbalu Martin Malík pak právě jako za jednoho možného adepta na soupeře jmenoval právě Brazílii. "Probíhají velmi intenzivní jednání, ale nemohu říct, jakým způsobem to dopadne, protože ekonomické a logistické nároky jsou astronomické," sdělil Malík v úterý Českému rozhlasu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jelikož v březnu je na programu první zápas českého týmu v rámci evropské  kvalifikace, ve kterém se Češi v legendárním Wembley střetnou s Anglií, právě tehdy se uskuteční první reprezentační sraz. A právě před tím by se měl onen přátelský zápas odehrát. Protože se ale tuzemská asociace snaží domluvit takové podmínky, které by pro ni samotnou byly přijatelné, není vyloučeno ani to, že by se přátelský duel odehrál i po zmiňovaném utkání ve Wembley.

Kromě Brazílie se také hovoří jako o možném soupeři o jiné jihoamerické zemi a to konkrétně o Argentině. Prioritou jsou ale pro FAČR Brazilci, se kterými se Češi naposledy utkali v roce 1997. Existuje možnost, že po neúspěném jednání s jihoamerickými asociacemi bude přátelský zápas hrán s některým z afrických mužstev, poslední variantou je nkdo z následující trojice evropských zástupců: Ázerbajdžán, Litva a Estonsko. Právě z této trojice by byl českému týmu někdo přidělen ze strany UEFA, pokud by se snad FAČR nepodařilo žádného soupeře vyjednat.

Postoupit a pokud možno z prvního místa, přeje si šéf FAČR Malík

Připomeňme, že v kvalifikační skupině A čítající celkem pět týmů se český národní tým utká vedle Anglie, také s Bulharskem, Kosovem a Černou Horou. "Cílem je postoupit a pokud možno z první pozice," sdělil reprezentaci, jež kvalifikaci odehraje letos od března do listopadu, jasný úkol Malík. "Budeme se snažit utkání rozmístit po celé republice, aby fanoušci nemuseli na všechny zápasy jezdit jen do Prahy," pokračoval.

"Ať bychom dostali kohokoli, tak by naše myšlenka na postup byla stejná. Jednoznačný favorit je Anglie. My ostatní jsme hodně vyrovnaní," ví kouč Jaroslav Šilhavý koho Česko spíše porazí a proti komu může spíše překvapit.

Loading...
Témata: Fotbal | FAČR | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonsksým dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama