Český fotbalový talent si v Juventusu s Ronaldem jen tak nezahraje. Přestoupil do Lugana

Turín - Jedenadvacetiletý český fotbalový záložník Roman Macek si na svou šanci v Juventusu Turín, který ho má pod svou kuratelou, musí ještě počkat. A tudíž i na to, aby byl v jednom týmu na hřišti společně s Cristianem Ronaldem. V pondělí totiž ve Švýcarsku podepsal smlouvu s tamním Luganem, kam tak tato mladá česká naděje přestupuje, alespooň podle italských médií, za 2 miliony eur, což je v přepočtu zhruba 51 milionů korun. Podle tohoto kontraktu by měl tento český fotbalista působit v Luganu až do roku 2022 s tím, že předkupní právo si ponechal Juventus Turín.

Přidejte svůj názor

Juventus Turín.
doporučujeme

Když o loňském létě přicházel do klubu, jehož vicepreziedentem je bývalý český fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd, snil o tom, jak jednou bude hrát v jednom mužstvu s jednou z největších fotbalových hvězd současnosti Cristianem Ronaldem. "Nechci přemýšlet tímto způsobem, hlavu mám nastavenu pouze na vlastní výkony. Vzhledem ke čtyřleté Ronaldově smlouvě je však představa reálná. A pro mě zároveň obrovská motivace do budoucna," říkal tehdy Macek.

Nyní však musí na zkušrenou do švýcarského Lugana a tudíž tak musí své snyy odložit na později. „Mám velmi pozitivní pocity. Na zájmu Lugana šlo vidět, že o mě hodně stojí, čehož si nesmírně vážím. V posledních dnech jsem přestup intenzivně probíral s lidmi z mojí agentury Sport Invest i s vedením Juventusu. Jejich názor mě hodně zajímal. Všichni jsme se shodli, že je to další a důležitý krok v mojí kariéře," říká nyní Macek, který už má s Luganem zkušenosti, neboť v něm hostoval právě již od loňského léta. Protože ho ale trápila v posledních měsísích achilovka, na podzim za něj odehrál pouhých 182 minut. „Zranil jsem se ještě během letního turné Juventusu v Americe. Dostal jsem zánět do paty, pak do achilovky, a nevěděla se přesná doba léčení. Protáhlo se až do listopadu. I to je ale důkaz, že o mě Lugano opravdu hodně stojí a věří, že jim splatím jejich důvěru," pokračoval.

I proto, že v Luganu na podzimu, i když pouze takto krátce, působil, bylo pro obě strany jednání o přestupu vcelku snadné. „Sportovní ředitel Lugana mě dobře zná, ví, jaký jsem typ hráče. Už jsem zdravý a v zimní přípravě jsem snad ukázal, že můžu být platným hráčem. Musím ocenit skvělý přístup trenéra a vůbec všech lidí z klubu, kteří mi dali čas na doléčení, abych se dostal do kondice a formy," prozradil Macek.

Pro Romana Macka je tak tedy důležité, aby v následujících letech zúročil to, čeho se mu dostalo právě v Juventusu. „Roman dostal v Juventusu perfektní fotbalové vzdělání, ale i životní školu. Měl tam veškeré podmínky k tomu, aby se stal dobrým fotbalistou. Teď dostává šanci ukázat, že je po všech stránkách připravený na dospělý fotbal na nejvyšší úrovni - aby se stal jednou z opor mužstva," přibližuje Viktor Kolář, jenž je Mackovým agentem a pokračuje: "Ač byl zraněný, tak za uplynulý půlrok Lugano poznalo jeho, on detailně poznal, jak funguje klub. Zájem Lugana není náhodný, v Romanovy kvality věří, a to dlouhodobě. Svědčí o tom i vysoká částka, za kterou ho z Juventusu vykupuje, přestože toho zatím moc neodehrál."

„Lugano s Juventusem dlouhodobě spolupracuje, přechod byl usnadněný i tím, že se v této oblasti mluví italsky. Roman má skvělý základ, aby mohl být úspěšný," zakončil Kolář.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žádný rukopis ani koncepce, říká Čupr o Ščasném. Kdo bude ve Spartě dalším…

25.04.2019 18:04 Praha - Fotbalová Sparta opět hledá, kdo se ujme nejnezávidější trenérské pozice v tuzemské fotbale…

loading...

Už dost bylo blamáží. Vedení Sparty odvolalo kouče Ščasného

25.04.2019 10:37 Praha - Nemohlo tomu být snad ani jinak. U fotbalové Sparty po blamážích v zápasech s Karvinou (1:3…

Fotbalová Plzeň už myslí na příští sezónu. Do týmu přichází bývalý slávista

23.04.2019 17:52 Plzeň - Fotbalová sezóna 2018/19 v České republice ještě ani neskončila a v některých týmech už se…

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama