Fotbalovou rozhodcovskou komisi opouští Mlsna. Nesouhlasí s jejím směřováním

Praha - Během zimní přestávky tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže opustil české fotbalové struktury nejen garant systému viderozhodčích Roman Hrubeš a dva zkušení sudí Radek Příhoda s Janem Jílkem, ale po pondělním dni i člen rozhodcovské komise Petr Mlsna. Ten patří mezi odpůrce současného vedení komise v čele s fotbalovým internacionálem Jozefem Chovancem, který na začátku letošní sezóny nahradil Poláka Michala Listkiewicze, jemuž právě Mlsna dělal místopředsedu. "Je to pravda, rezignaci jsem předal předsedovi LFA a řediteli ligy. Rezignoval jsem z etických důvodů. Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován," uvedl Mlsna pro server isport.cz.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

V případě Petra Mlsny jde tak o již druhý odchod z rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), připomeňme, že už loni v říjnu opustil její řady Roman Hrubeš, jenž zaštiťoval systém videorozhodčích. Petr Mlsna, jenž je zároveň  i náměstkem na misterstvu vnitra a v minulosti působil dokonce i jako ministr bez portfeje, působil v komisi od července 2016. Ještě před tím, než se jméno Mlsna objevilo v politických kruzích, působil i jako rozhodčí ve druhé lize. "Jde o osobní rozhodnutí pana Mlsny, které plně respektuji. Avizované důvody jeho rezignace ale nechci nijak komentovat. Načasování těsně před startem jarní části soutěže, jež navíc proběhne premiérově v novém formátu, považuji každopádně za vysoce nešťastné," reagoval na rozhodnutí samotný nejvyšší boss českého fotbalu Martin Malík.

O Mlsnově nástupci v komisi rozhodne Ligová fotbalová asociace, neboť právě jejím zástupem v omisi tento čtyřicetiletý právník byl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama