Fotbalovou rozhodcovskou komisi opouští Mlsna. Nesouhlasí s jejím směřováním

Praha - Během zimní přestávky tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže opustil české fotbalové struktury nejen garant systému viderozhodčích Roman Hrubeš a dva zkušení sudí Radek Příhoda s Janem Jílkem, ale po pondělním dni i člen rozhodcovské komise Petr Mlsna. Ten patří mezi odpůrce současného vedení komise v čele s fotbalovým internacionálem Jozefem Chovancem, který na začátku letošní sezóny nahradil Poláka Michala Listkiewicze, jemuž právě Mlsna dělal místopředsedu. "Je to pravda, rezignaci jsem předal předsedovi LFA a řediteli ligy. Rezignoval jsem z etických důvodů. Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován," uvedl Mlsna pro server isport.cz.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

V případě Petra Mlsny jde tak o již druhý odchod z rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), připomeňme, že už loni v říjnu opustil její řady Roman Hrubeš, jenž zaštiťoval systém videorozhodčích. Petr Mlsna, jenž je zároveň  i náměstkem na misterstvu vnitra a v minulosti působil dokonce i jako ministr bez portfeje, působil v komisi od července 2016. Ještě před tím, než se jméno Mlsna objevilo v politických kruzích, působil i jako rozhodčí ve druhé lize. "Jde o osobní rozhodnutí pana Mlsny, které plně respektuji. Avizované důvody jeho rezignace ale nechci nijak komentovat. Načasování těsně před startem jarní části soutěže, jež navíc proběhne premiérově v novém formátu, považuji každopádně za vysoce nešťastné," reagoval na rozhodnutí samotný nejvyšší boss českého fotbalu Martin Malík.

O Mlsnově nástupci v komisi rozhodne Ligová fotbalová asociace, neboť právě jejím zástupem v omisi tento čtyřicetiletý právník byl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí

16.11.2019 16:40 Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí. Podle listu Corriera della Serra byl dopis s…

Fotbalové Teplice volají po zlepšení situace v českém fotbale. Co požadují?

15.11.2019 15:37 Poslední události kolem rozhodčích v české nejvyšší fotbalové soutěži rozlítily kde koho a…

Nejdřív šok, pak skvělý obrat! Češi postoupili po výhře nad Kosovem na EURO

14.11.2019 23:21 Aktualizováno Jakkoli to zpočátku vypadalo, že by snad nemuselo ve čtvrtečním zápase s Kosovem dojít ke kýženému…

Dělal si ze spoluhráče legraci. Bernardo Silva však od asociace dostal…

14.11.2019 17:27 Pokud si na sociálních sítích uděláte legraci z kamaráda tmavé pleti tím, že ho přirovnáte k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama