Fotbalovou rozhodcovskou komisi opouští Mlsna. Nesouhlasí s jejím směřováním

Praha - Během zimní přestávky tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže opustil české fotbalové struktury nejen garant systému viderozhodčích Roman Hrubeš a dva zkušení sudí Radek Příhoda s Janem Jílkem, ale po pondělním dni i člen rozhodcovské komise Petr Mlsna. Ten patří mezi odpůrce současného vedení komise v čele s fotbalovým internacionálem Jozefem Chovancem, který na začátku letošní sezóny nahradil Poláka Michala Listkiewicze, jemuž právě Mlsna dělal místopředsedu. "Je to pravda, rezignaci jsem předal předsedovi LFA a řediteli ligy. Rezignoval jsem z etických důvodů. Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován," uvedl Mlsna pro server isport.cz.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

V případě Petra Mlsny jde tak o již druhý odchod z rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), připomeňme, že už loni v říjnu opustil její řady Roman Hrubeš, jenž zaštiťoval systém videorozhodčích. Petr Mlsna, jenž je zároveň  i náměstkem na misterstvu vnitra a v minulosti působil dokonce i jako ministr bez portfeje, působil v komisi od července 2016. Ještě před tím, než se jméno Mlsna objevilo v politických kruzích, působil i jako rozhodčí ve druhé lize. "Jde o osobní rozhodnutí pana Mlsny, které plně respektuji. Avizované důvody jeho rezignace ale nechci nijak komentovat. Načasování těsně před startem jarní části soutěže, jež navíc proběhne premiérově v novém formátu, považuji každopádně za vysoce nešťastné," reagoval na rozhodnutí samotný nejvyšší boss českého fotbalu Martin Malík.

O Mlsnově nástupci v komisi rozhodne Ligová fotbalová asociace, neboť právě jejím zástupem v omisi tento čtyřicetiletý právník byl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka fotbalových chuligánů se zvrtla. Dva mrtví, další jsou v kritickém…

21.02.2019 07:41 Nejméně dva lidé zemřeli a dalších devět utrpělo různě vážná zranění při bitce, kterou v ulicích…

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

17.02.2019 16:35 Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama