Potvrzeno! Sparta je opravdu blízko k získání Dočkala

Praha - To, o čem se v pondělí šuškalo v tuzemském fotbalovém zákulisí, se nyní v úterý nakonec potvrdilo. Český fotbalový reprezentant Bořek Dočkal je skutečně blízko k návratu na pražskou Letnou. Pražané se opravdu dohodli na podmínkách s čínským klubem Che-nanem Ťien-jie, za kterých by měl právě z Číny Bořek Dočkal přestoupit do Sparty. Informoval o tom samotný pražská klub na svých sociálních sítích.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha

Zatímco před touto domluvou to vypadalo vzhledem k požadovanému odchodnému ze strany čínského klubu ve výši až 230 milionů korun se jevil případný Dočkalův transfer do Sparty spíše jako nereálný, po domluvě na podmínkách mezi oběma stranami to vypadá, že - alespoň podle zákulisních informací - by mohl středopolař, jenž se Spartou absolvoval celou zimní přípravu, přestoupit do Prahy za výrazně nižší částku a to za 50 až 60 milionů korun. "Domluvili jsme se s čínským klubem na podmínkách Dočkalova transferu. Následujícími kroky, které by měly vést k návratu Bořka na Letnou, jsou jednání hráče o ukončení kontraktu v Číně a podpis smlouvy se Spartou," oznámil v úterý na sociálních sítích samotný sparťanský klub.

Během zmiňované zimní přípravy byl Dočkal se Spartou i na soustředění ve Španělsku, v následujících dnech se vrací na Dálný východ do Číny, kde by se měl Dočkalův návrat do Čech doladit. "Bořek v nejbližších dnech se zástupci Sport Investu odcestuje do Číny, kde proběhnou jednání o ukončení jeho smlouvy a vyřešení smluvních závazků s klubem Che-nan Ťien-jie," přibližuje agentura zastupující českého reprezentanta.

Připomeňme, že Dočkal je součástí čínského Che-nanu již dva roky, když právě v roce 2017 odešel do tohoto klubu ze Sparty za údajných 230 milionů korun. V rámci tohoto angažmá si zahostoval v americké MLS, kde nastupoval za Philadelphii Union, kde se stačil stát nejlepším v asistencích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka fotbalových chuligánů se zvrtla. Dva mrtví, další jsou v kritickém…

21.02.2019 07:41 Nejméně dva lidé zemřeli a dalších devět utrpělo různě vážná zranění při bitce, kterou v ulicích…

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

17.02.2019 16:35 Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama