Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou dohodl na podmínkách, za kterých by se mohl bývalý sparťanský středopolař Bořek Dočkal vrátit zpátky na pražskou Letnou. Český reprezentant je nyní zase k tomuto kroku ve své kariéře o něco blíže, jelikož během nedělního dne ukončil smlouvu právě s čínským Che-nan Ťien-jie a z Dálného východu se vrací zpátky do Čech. Přestože se očekává, že právě v Praze by se měla jednání s letenským klubem ještě dofinišovat, v v zákulisí už se delší dobu mluví o tom, že je Bořek Dočkal se Spartou na transferu již domluven.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

V roce 2017 odešel Bořek Dočkal ze Sparty do Che-nanu za rekordních 230 milionů korun a prakticky od té doby hledá pražský klub potřebného lídra, ktreý by Spartu táhl k očekávaným výsledkům. Nedařilo se to a tak není divu, že po dvou letech klub touží, aby svého bývalého lídra měla opět ve svých řadách.

Zprvu bylo překážkou odchodné ve výši 230 milionů korun, který čínský klub po Spartě požadoval, nakonec poté, co se v čínském klubu vyměnilo vedení, slevil z tohoto požadavku na 50-60 milionů korun. Zbývalo už jen vyřešit jak to bude s uzavřenou smlouvou mezi Dočkalem a Che-nanem, která ještě měla  trvat další dva roky, nyní ale právě tuto smlouvu Dočkal ukončil.

"Jednání v Číně byla náročná, ale smlouva mezi klubem Che-nan Ťien-jie a hráčem byla ukončena. Bořek je v tuto chvíli na cestě zpátky do Čech, kde by měla v nejbližších dnech proběhnout finální jednání směrem k jeho fotbalové budoucnosti," uvedl Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje. Společně s ním o hráčově smlouvě v Číně jednal i jeho kolega Jindřich Šťastný.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama