Fotbalová česko-německá spolupráce. Bundesliga pomůže tuzemským videorozhodčím

Praha - Diskuze kolem tuzemských fotbalových videorozhodčích se rozvířila po úvodním jarním kole a po nařízených penaltách v duelech Slavie či Sparty. Aby se těmto emotivním diskuzím na sociálních sítích předešlo, navrhl šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík v předšlých dnech debatu mezi kluby, sponzory a Fotbalovou asociací ČR (FAČR), jejímž cílem by mělo být ideálně naleznutí dostačujících finančních prostředků na zrachleném zavedení videorozhodčích na všechny ligové stadiony a nejenom na ty zápasy, které vysílá O2 TV sport, tedy na tři z každého ligového kola. V pátek se zástupci FAČR domluvili na spolupráci v projektu videorozhodčího s německým fotbalovým svazem a to na summitu v Římě. V německé Bundeslize se taktéž systém videorozhodčího používá, ale právě na všech tamních ligových stadionech. "Dohodli jsme se s německými kolegy na určité spolupráci, chceme od nich čerpat maximum informací a zkušeností," uvedl k projektu na webu FAČR její šéf Martin Malík, přičemž tak poděkoval svému německému protějškovi Reinhardu Grindelovi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jak už bylo výše zmíněno, dosud je systém videorozhodčího v české fotbalové lize využíván jen pro tři zápasy v každém ligovém kole a to konkrétně pro ty zápasy, které vysílá O2 TV sport. Po 30 kolech však letos poprvé v historii tuzemské nejvyšší soutěže bude následovat nadstavba, přičemž v boji o titul se spolu utká hned šest mužstev. A právě v tomto souboji o titul by měl videorozhodčí použit na všech zápasech.

Na pátečním summitu v Římě byl mimo jiné přítomen i předseda komise rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace FIFA Pierluigi Collina a právě s ním debatovali představitelé jednotlivých národních fotbalových asociací o projektu videorozhodčího. "Vzhledem k naší dlouhodobé snaze o rozvoj videorozhodčího a také aktivitě Jaroslava Tvrdíka jsme tyto přednášky využili k získání dalších informací," řekl Malík, jenž hned připomněl, že video je nově přítomno i na zápasech evropské Ligy mistrů. Díky tomu se mohla tenchnická novinka objevit i v Lize národů. "FIFA samozřejmě reaguje na velmi úspěšný start Ligy národů v Evropě a připravuje její start v rámci konfederace CONCACAF (Severní a Střední Amerika). Ráda by jí tak dala určitý mezikontinentální přesah. Jde o zajímavou myšlenku, která však má v už tak nabitém kalendáři řadu logistických a termínových otazníků."

"Členské asociace UEFA však pověřily členy výkonného výboru, aby vedli další jednání a vyprecizovali všechny otázky. A to ještě předtím, než dojde k vyjádření podpory ze strany členských zemí UEFA," zakončil šéf FAČR Malík.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvalifikace ME: Bezmocní Češi. Z londýnského Wembley odcházejí s…

22.03.2019 23:40 Aktualizováno Londýn - Prohra s rozdílem třídy. Český fotbal se ve věhlasném londýnském Wembley podíval do tváře…

Nepříjemnost pro Šilhavého. Do duelu s Anglií nemůže počítat s kapitánem!

21.03.2019 20:45 Londýn - Den před dlouho očekávaným duelem ve Wembley, kde se utká Česko s Anglií v rámci…

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama