Už dost bylo blamáží. Vedení Sparty odvolalo kouče Ščasného

Praha - Nemohlo tomu být snad ani jinak. U fotbalové Sparty po blamážích v zápasech s Karvinou (1:3) a Slavií, se kterou ve středu v rámci semifinále MOL Cupu prohráli jasně 0:3, byl odvolán trenér Zdeněk Ščasný. Pro zatím ho nahradil dosavadní asistent Michal Horňák. Jeho cílem stejně jako klubovým bude udržet třetí příčku v tuzemské nejvyšší fotbalové soutěži, která má před sebou vedle posledního kola základní části i dalších pět kol v rámci novinky v podobě nadstavby. O tom, zda klub najde plnohodnotnou náhradu za Zdeňka Ščasného ještě v závěru této sezóny nebo až po jejím konci, není ještě rozhodnuto. „Situace po zápasech s Karvinou a na Slavii byla taková, že jsme museli udělat okamžité rozhodnutí. Dospěli jsme k tomu, že odvoláme trenéra, protože výsledky a předvedená hra byly velmi špatné. Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou," řekl ve čtvrtek pro klubový web generální ředitel František Čupr.

AC Sparta Praha
doporučujeme

K tomu, že nakonec Ščasný na lavičce Sparty skončí, klub sáhl už během noci na čtvrtek po prohraném derby v Edenu, jež se hrálo v rámci semifinále českého poháru. Po něm hlavu tohoto stratéga žádali opět i sami sparťanští fanoušci. Nyní se tedy kormidla ujme zmiňovaný Michal Horňák, jenž bude spolupracovat s dalšími asistenty, které dosud v realizačním týmu taktéž působili.

Samotní fotbalisté se odvolaní Zdeňka Ščasného dozvěděli na dopolední tréninkové jednotce. Mimochodem, již čtvrteční trénink bude pod vedením právě Michala Horňáka.

Připomeňme, že Horňák ve své hráčské kariéře, v níž byl spjat hlavně s tímto letenským klubem, vyhrál se Spartou hned deset ligových titulů. Jaké budou další kroky klubu, to sám klub oznámí veřejnosti až tehdy, kdy o nich bude jasno. „Chtěl bych Zdeňkovi poděkovat za jeho práci, vím, jak moc chtěl být s klubem úspěšný. Jako klub neprocházíme jednoduchým obdobím a pro něj jako pro trenéra to nebylo snadné. Každopádně tým teď musí ukázat diametrálně odlišné výkony než v posledních dvou zápasech," nechal se slyšet Tomáš Rosický, klubový sportovní ředitel.

Dodejme pak, že Ščasný trénoval Pražany od srpna loňského roku, kdy letenští nedokázali v předkole Evropské ligy přejít přes srbskou Suboticu, což tehdy zlomilo vaz Pavlu Hapalovi. Zatímco podzim se Spartě pod Ščasného vedením přiliš nevydařil, úvod jara byl ze zcela jiného soudku. Připsala si v rámci něj šňůru šesti vítězství, poslední dobou ale opět spadla do výsledkové i výkonnostní deprese.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalci našli recept na maďarskou obranu až v závěru, Francie porazila…

15.06.2021 23:54 První kolo základních skupin uzavřely dva zápasy skupiny F mistrovství Evropy ve fotbale. V úterý…

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama