Po operaci srdce se vrací na trávníky. Lischku předčasný konec kariéry tak nepotkává

Praha - Byla to pro něj rána, kterou nikdo, natož on sám nečekal. Po přestupu do pražské Sparty o zimní přestávce mu po nezbytné zdravotní prohlídce sdělili, že má problémy se srdcem a od té doby podstupoval zdravotní vyšetření, během kterého nejednou pomyslel na předčasný konec kariéry. Nyní se teprve jedenadvacetiletý fotbalový obránce David Lischka opět vrací k fotbalu, když se v těchto dnech zapojuje do přpravy s Jabloncem. Děje se tak tedy poté, co hráč úspěšně podstoupil až čtyřhodinovou operaci vedený chirurgem Štěpánem Černým z Kardiochirurgického oddělení nemocnice Na Homolce v Praze. O jeho návratu na hřiště informovala agentura zastupující Davida Lischku Nehoda Sport. „Prožívám úžasnou euforii. Po všech pádech, které jsem zažil, zase přišly dobré zprávy. Zavládla u mě taky nová motivace, velká chuť se do toho kolotoče zase vrátit, strašně mi chyběl. Možná, že mi pauza i pomohla. O to větší radost mám, že jsem zase zpátky v procesu a můžu být s klukama na hřišti," neskrýval nadšení samotný fotbalista.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě tato operace srdce byla nezbytnou podmínkou k tomu, aby se Lischka, jenž letos převzal hlavní cenu v anketě Talent roku, vrátil k fotbalu. „Provedli jsme kardiochirurgickou plastiku aortální chlopně, která Davidovi umožňuje vrátit se k vrcholovému sportu. Kdybychom udělali klasickou náhradu chlopně, David by sice mohl normálně pokračovat dál v životě, ale už by nemohl být vystaven větší fyzické zátěži. Zákrok, při němž se použije pacientova vlastní tkáň, a systematicky ho provádí tři až čtyři oddělení v Česku, mu ale návrat mezi fotbalové profesionály umožňuje," říká k operaci chirurg Štěpán Černý.

Lischka musel také podstoupit několik vyšetření sledující chování chlopně při zátěži. „Samozřejmě ale bude muset být dál sledován, před každou sezonou by se měla dělat podrobná vyšetření a vyhodnocení, jak zátěž zvládá. Testy, které už David podstoupil, nicméně ukazují, že se jeho tělo chová jako zdravé a je připraveno na vrcholový sport," pokračuje dále Černý.

Tomu pak poděkoval za odvedenou práci hráčův manažer David Nehoda. „Musím poděkovat doktorovi Černému a jeho kolegům za špičkovou profesionální práci. Umožnili Davidovi něco, v co už jsme možná ani sami nedoufali, tedy že zase bude moci hrát fotbal na nejvyšší úrovni. Mám neskutečnou radost za Davida, opravdu skvělá zpráva," řekl, přičemž slova díků našel i sám Lischka. „Chtěl bych poděkovat mé rodině, kamarádům a agentuře, že jsem od nich dostal velkou podporu, která mi pomohla těžké období překonat," dodal fotbalista.

A pochopitelně mají radost na severu Čech. „Co Davida postihlo, byl pro něj, jeho blízké a pro nás všechny veliký šok. Jsme rádi, že operace byla úspěšná. Držíme mu palce, aby se brzy zase vrátil na ligové trávníky," zní z úst Petra Flodrmana, výkonného klubového ředitele.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ozvěny šlágru Premier League v reprezentaci. Z té anglické byl vyřazen…

12.11.2019 15:53 V neděli byl na pořadu dne šlágr anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem City a…

Pět porážek v řadě a konec. Fotbalisty Karviné už nevede kouč Straka

11.11.2019 16:57 Po pěti porážkách v řadě se s týmem fotbalistů Karviné loučí trenér František Straka. Aktuálně se…

Wenger zpět na fotbalové scéně? Zájem o něj má Bayern a kouč se mu nebrání

06.11.2019 22:56 V poslední době trápící se Bayern Mnichov hledá nástupce nedávno odvolaného chorvatského stratéga…

Bravo! Slavia opět zaskočila Barcelonu, na Camp Nou bezbrankově remizovala!

05.11.2019 21:49 Aktualizováno Fotbalisté pražské Slavie opět zaujali na evropské scéně, jak už tomu v jejím přpadě v poslední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama