Na pražskou Letnou přišla posila číslo 4. Za Spartu bude hrát Trávník

Fotbalová Sparta nadále před startem nadcházející sezóny 2019/2020 posiluje svůj kádr. Nyní oznámila svou již čtvrtou posilu a to v podobě záložníka se zkušenostmi z české reprezentace Michala Trávníka, jenž na klubové úrovni doposud působil v Jablonci, kde strávil celkem čtyři roky. V pátek večer nakonec se Spartou tento pětadvacetiletý fotbalista, jenž na pražskou Letnou podle zákulisních informací přišel za 40 milionů korun a měl by to tak tedy být dosud nejdražší transfer na tuzemské fotbalové scéně, tříletou smlouvu. A neměl by být posledním fotbalistou, který do Sparty ještě o této pauze přijde z Jablonce. Před dotáhnutím má být totiž ještě přesun z Jablonce do Sparty i v případě Davida Licshky.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

K transferu Michala Trávníka sáhla Sparta proto, že je v současnosti dlouhodobě zdravotně indisponovaný jejich špílmachr Bořek Dočkal, na kterém po jeho nedávném návratu do Sparty chtěli letenští stavět hru. Po jeho zranění ale tedy museli hledat Sparťané náhradu a našli ji právě v osobě Michala Trávníka.

„Michal Trávník je technicky velmi dobře vybavený, pracovitý a týmový hráč. Má přehled ve hře a je nebezpečný ve finální třetině hřiště, kde dokáže branky připravovat i sám střílet," řekl k Trávníkovi samotný sportovní ředitel Sparty Tomáše Rosický a to pro klubový web. „S Michalovým příchodem se výrazně zvýší konkurence ve středu zálohy. Bude na hráče vytvářet tlak, aby ze sebe vydali maximum a dál se zlepšovali. Věřím, že Michal už je dostatečně zkušeným fotbalistou, aby očekávání a tlak spojený s působením ve Spartě zvládl," pokračoval.

Připomeňme, že Trávník má reprezentační zkušenosti nejen z národního A-týmu, za který dosud nastoupil do pěti zápasů, ale především pak z "jedenadvacítky", za kterou hrál hned na dvou evropských šampionátech. „Jsem šťastný, že už to dopadlo a budu hrát za Spartu. Tomáš Rosický na mě při jednání udělal obrovský dojem. Těším se i na spolupráci s trenérem Václavem Jílkem, kterého znám z národního týmu do jedenadvaceti let," nechal se slyšet po příchodu sám Trávník.

"Michal kvůli zranění v lednu přišel o přestup do bundesligy. Shodli jsme se, že Sparta je teď pro něj ideální variantou," řekl pak k transferu manažer Pavel Zíka z agentury Global Sports, který tak připomněl, že o tohoto českého fotbalistu měl zájem i německý Sttutgart.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama