Bývalý fotbalový reprezentant Plašil ukončil kariéru. I nadále ale bude působit v Bordeaux

Další bývalý český fotbalový reprezentant, který byl součástí bronzového kádru trenéra Karla Brücknera z mistrovství Evropy 2004, ukončil svou hráčskou kariéru. V pátek tak učini ve svých 37 letech Jaroslav Plašil. Hráč spjatý především s francouzským Bordeaux, ve kterém působil celkem deset sezón, přičemž pouze v ročníku 2013/14 hostoval v italské Catanii, v minulosti pak působil i ve španělské Osasuně Pamploně a francouzském Monaku, se kterým byl před 15 lety ve finále Ligy mistrů.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Plašil, bývalý fotbalový reprezentant
doporučujeme

Právě po sezóně 2018/19 končila Plašilovi v Bordeaux smlouva a při posledním ligovém zápase, do kterého za tento celek nastoupil v květnu, mu pak potleskem fanoušci poděkovali za to, co pro právě tento klub Plašil udělal. A přestože si ještě po konci sezóny rozmýšlel, zda končit nebo zda ještě pokračovat, až nyní začátkem července dospěl k názoru, že svou bohatoiu kariéru přeci jen uzavře.

"Je v tom hodně emocí, když věším kopačky na hřebík po více než dvaceti letech kariéry, během které jsem prožil výjimečné chvíle. Chci poděkovat všem, kdo mě během těch úžasných let podporovali - fanouškům, trenérům, funkcionářům a spoluhráčům. Přišel čas na nové výzvy, věnovat se nové generaci a předat jí všechno, co jsem se naučil. Jsem velmi pyšný na to, že budu pracovat v realizačním týmu rezervy Bordeaux," řekl Plašil ke svému konci a prozradil tak v jaké roli ho budou fotbaloví fanoušci vídat v dalších měsících. Bude součástí realizačního týmu rezervy Bordeaux hrající v současnosti až pátou francouzskou ligu.

Připomeňme, že vedle klubové úrovně tedy v minulosti Plašil působil i na té reprezentační a to mezi lety 2004 a 2016, během kterých nastoupil do 103 duelů, ve kterých nastřílel sedm branek. Dresu národního týmu pak dal sbohem po po sledním evropském šampionátzu v roce 2016, jenž se konal ve Francii. Kromě čtyř evropských mistrovství se zúčastnil i jednoho světového a to v roce 2006. Co se týče počtu reprezentačních startů, tak jen trojice Petr Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický má startů za reprezentaci více.

Po konci kariéry Jaroslava Plašila tak tedy zbývají už jen dva ještě stále aktivní fotbalisté, kteří byli součástí bronzového týmu z Eura 2004. A to Milan Baroš hrající nyní za Ostravu a Tomáš Hübschmann působící pro změnu v Jablonci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezbranková remíza. A teď se Plzeň připraví na řecké peklo

23.07.2019 21:43 Přestože fotbalisté Viktorie Plzeň měli hned několik příležitostí k tomu, aby mohla v tomto…

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama