Bývalý fotbalový reprezentant Plašil ukončil kariéru. I nadále ale bude působit v Bordeaux

Další bývalý český fotbalový reprezentant, který byl součástí bronzového kádru trenéra Karla Brücknera z mistrovství Evropy 2004, ukončil svou hráčskou kariéru. V pátek tak učini ve svých 37 letech Jaroslav Plašil. Hráč spjatý především s francouzským Bordeaux, ve kterém působil celkem deset sezón, přičemž pouze v ročníku 2013/14 hostoval v italské Catanii, v minulosti pak působil i ve španělské Osasuně Pamploně a francouzském Monaku, se kterým byl před 15 lety ve finále Ligy mistrů.

Jaroslav Plašil, bývalý fotbalový reprezentant
doporučujeme

Právě po sezóně 2018/19 končila Plašilovi v Bordeaux smlouva a při posledním ligovém zápase, do kterého za tento celek nastoupil v květnu, mu pak potleskem fanoušci poděkovali za to, co pro právě tento klub Plašil udělal. A přestože si ještě po konci sezóny rozmýšlel, zda končit nebo zda ještě pokračovat, až nyní začátkem července dospěl k názoru, že svou bohatoiu kariéru přeci jen uzavře.

"Je v tom hodně emocí, když věším kopačky na hřebík po více než dvaceti letech kariéry, během které jsem prožil výjimečné chvíle. Chci poděkovat všem, kdo mě během těch úžasných let podporovali - fanouškům, trenérům, funkcionářům a spoluhráčům. Přišel čas na nové výzvy, věnovat se nové generaci a předat jí všechno, co jsem se naučil. Jsem velmi pyšný na to, že budu pracovat v realizačním týmu rezervy Bordeaux," řekl Plašil ke svému konci a prozradil tak v jaké roli ho budou fotbaloví fanoušci vídat v dalších měsících. Bude součástí realizačního týmu rezervy Bordeaux hrající v současnosti až pátou francouzskou ligu.

Připomeňme, že vedle klubové úrovně tedy v minulosti Plašil působil i na té reprezentační a to mezi lety 2004 a 2016, během kterých nastoupil do 103 duelů, ve kterých nastřílel sedm branek. Dresu národního týmu pak dal sbohem po po sledním evropském šampionátzu v roce 2016, jenž se konal ve Francii. Kromě čtyř evropských mistrovství se zúčastnil i jednoho světového a to v roce 2006. Co se týče počtu reprezentačních startů, tak jen trojice Petr Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický má startů za reprezentaci více.

Po konci kariéry Jaroslava Plašila tak tedy zbývají už jen dva ještě stále aktivní fotbalisté, kteří byli součástí bronzového týmu z Eura 2004. A to Milan Baroš hrající nyní za Ostravu a Tomáš Hübschmann působící pro změnu v Jablonci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Juventus už ohlásil Sarriho nástupce. Stal se jím Andrea Pirlo

08.08.2020 22:08 Jen několik hodin poté, co Juventus Turín ohlásil konec Maurizia Sarriho na lavičce tohoto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama