Nejdřív se bude snažit pomáhat Plzni do Evropy, pak odejde. Kam míří Hrošovský?

Jedna z největších opor Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský v nadcházející sezóně 2019/2020 přestane být součástí kádru tohoto západočeského klubu. Sice se bude ještě s druhým celkem poslední ligové sezóny snažit o postup do evropských pohárů, pak už ale jeho kroky zamíří do zahraničí. Konkrétně do belgického Genku. Jak informuje webová stránka plzeňské Viktorky, na tomto transferu se dohodly vedení obou klubů.

Patrik Hrošovský.
doporučujeme

Sedmadvacetiletý fotbalový záložník si o přestup do zahraničí říkal svými výkony v předešlé sezóně, kde vedle tuzemských hřišť zářil i na těch evropských. Na podzim loňského roku se nejen českým fanouškům zapsal do paměti svou trefou na hřišti slavného Realu Madrid. Jedna vlaštovka ale jak známo jaro nedělá. Svými dlouhodobými stabilními výkony v mužstvu zkrátka zaujal fotbalovou veřejnost i za hranicemi a nikdo se tomu nemůže divit.

V Lize mistrů se tak díky tomuto přestupu Patrik Hrošovský objeví i v blížícím se ročníku, protože úřadující belgický mistr Genk má už nyní zajištěnou účast v základní skupině této prestižní soutěže. Za kolik však Hrošovský míří do Belgie, to se nikdo nedozví, jelikož oba kluby se dohodly na tom, že přestupovou částku nezveřejní. „Mohu potvrdit dohodu klubů, podle níž Patrik přestoupí až v průběhu měsíce srpna. Bude nám tedy k dispozici pro dvojzápas s Olympiakosem Pireus i další utkání předkol evropských pohárů, které se odehrají následně," potvrdil přestup Patrika Hrošovského generální manažer Západočechů Adolf Šádek.

Pokud by se mu tak s Plzní podařilo postoupit až do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, právě tuto fázi už kvůli přestupu v dresu Plzně nestihne. „Vzhledem k tomu, že Genk čeká start v základní skupině této soutěže, byl by jeho start vyloučený," vysvětluje dále Šádek, který odchod Hrošovského z klubu samotnému fotbalistovi povolil.

„Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si své první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se ve Viktorii vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží," byla znát z vyjádření záložníka jeho spokojenost.

„Genk o Patrika projevil velký zájem již během sezony a dlouhá jednání probíhala již od poloviny dubna. Chtěl bych poděkovat panu Šádkovi a celé Viktorce Plzeň za vstřícnost a korektní jednání. Jsem moc rád, že se vše podařilo uzavřít ke spokojenosti všech zúčastněných stran," dodal pak Pavel Zíka z Global Sprts, tedy agentury zastupující Hrošovského.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barcelona den po debaklu: Piqué připustil konec v klubu, spekuluje se i o…

15.08.2020 11:27 Po změnách v katalánském velkoklubu už delší dobu volala jeho ikona Lionel Messi. Nyní rozhodně…

Fotbalová Slavie předčasně ukončila soustředění v Rakousku. V týmu má…

11.08.2020 21:06 Za normálních okolností by v úterý fotbalisté pražské Slavie nastoupili ke svému dalšímu…

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama