Nejdřív se bude snažit pomáhat Plzni do Evropy, pak odejde. Kam míří Hrošovský?

Jedna z největších opor Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský v nadcházející sezóně 2019/2020 přestane být součástí kádru tohoto západočeského klubu. Sice se bude ještě s druhým celkem poslední ligové sezóny snažit o postup do evropských pohárů, pak už ale jeho kroky zamíří do zahraničí. Konkrétně do belgického Genku. Jak informuje webová stránka plzeňské Viktorky, na tomto transferu se dohodly vedení obou klubů.

Přidejte svůj názor

Patrik Hrošovský.
doporučujeme

Sedmadvacetiletý fotbalový záložník si o přestup do zahraničí říkal svými výkony v předešlé sezóně, kde vedle tuzemských hřišť zářil i na těch evropských. Na podzim loňského roku se nejen českým fanouškům zapsal do paměti svou trefou na hřišti slavného Realu Madrid. Jedna vlaštovka ale jak známo jaro nedělá. Svými dlouhodobými stabilními výkony v mužstvu zkrátka zaujal fotbalovou veřejnost i za hranicemi a nikdo se tomu nemůže divit.

V Lize mistrů se tak díky tomuto přestupu Patrik Hrošovský objeví i v blížícím se ročníku, protože úřadující belgický mistr Genk má už nyní zajištěnou účast v základní skupině této prestižní soutěže. Za kolik však Hrošovský míří do Belgie, to se nikdo nedozví, jelikož oba kluby se dohodly na tom, že přestupovou částku nezveřejní. „Mohu potvrdit dohodu klubů, podle níž Patrik přestoupí až v průběhu měsíce srpna. Bude nám tedy k dispozici pro dvojzápas s Olympiakosem Pireus i další utkání předkol evropských pohárů, které se odehrají následně," potvrdil přestup Patrika Hrošovského generální manažer Západočechů Adolf Šádek.

Pokud by se mu tak s Plzní podařilo postoupit až do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, právě tuto fázi už kvůli přestupu v dresu Plzně nestihne. „Vzhledem k tomu, že Genk čeká start v základní skupině této soutěže, byl by jeho start vyloučený," vysvětluje dále Šádek, který odchod Hrošovského z klubu samotnému fotbalistovi povolil.

„Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si své první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se ve Viktorii vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží," byla znát z vyjádření záložníka jeho spokojenost.

„Genk o Patrika projevil velký zájem již během sezony a dlouhá jednání probíhala již od poloviny dubna. Chtěl bych poděkovat panu Šádkovi a celé Viktorce Plzeň za vstřícnost a korektní jednání. Jsem moc rád, že se vše podařilo uzavřít ke spokojenosti všech zúčastněných stran," dodal pak Pavel Zíka z Global Sprts, tedy agentury zastupující Hrošovského.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezbranková remíza. A teď se Plzeň připraví na řecké peklo

23.07.2019 21:43 Přestože fotbalisté Viktorie Plzeň měli hned několik příležitostí k tomu, aby mohla v tomto…

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama