Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na operaci

Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta potřebuje. Jenže na trávník od té doby vyběhl pouze třikrát, jinak se potýká s dlouhodobým zraněním Achillovy šlachy, které neutichá ani krátce před zahájením nové fotbalové sezóny 2019/2020. S největší pravděpodobností se však Bořek Dočkal, o kterém je řeč, v dresu pražské Sparty do konce tohoto kalendářního roku neobjeví.

Přidejte svůj názor 1 komentář

AC Sparta Praha
doporučujeme

Právě v takovém případě tak Bořek Dočkal přijde nejen o podzimní ligové zápasy, ale i o část kvalifikace na evropský šampionát, neboť je Dočkal stále součástí fotbalového národního týmu.

K tomu, aby podstoupil Dočkal další zákrok, mu doporučil samotný lékaařský tým, jenž ho viděl jako nezbytný. Dodejme, že hráč zákrok již podstoupil a měl proběhnout bez komplikací. Až průběhem další léčby bude více jasněji ohledně hráčova návratu do tréninkového režimu.

První operace Achillovy šlachy proběhla již letos v květnu. "Jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení," řekl tehdy lékař Miroslav Sinkule. A to i přesto, že se před tím jevilo, že by se snad už mohl Bořek Dočkal plně zapojit do fotbalového života a dokonce s ním už na jaře počítal i kouč národního týmu Jaroslav Šilhavý s jeho zapojením se do bojů o účast České republiky na evropském šampionátu. Krátce před úvodním kvalifkačním duelem v anglickém Wembley ale Dočkala trápil lýtkový sval, který nakonec nestihl doléčit. "Věřili jsme tomu, že se Bořek dá do pořádku, ale bohužel se tak nestalo. Bořek říkal, že to není dobré, že to raději necháme být, abychom mu ještě víc neublížili," nechal se slyšet v březnu Šilhavý.

Připomeňme, že Dočkal přišel o zimní pauze do Sparty z čínského Che-nanu, přičemž však z tohoto klubu hostoval mimo jiné v americké Philadelphii, a praktivky krátce po příchodu na Letnou se v únoru tento středopolař zranil.

Nyní tak tedy nový trenér pražské Sparty Václav Jílek den před startem nového ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže nemůže piočítat nejen s Bořkem Dočkalem, ale i s obráncem Filipem Panákem a trojicí útočníků Matějem Pulkrabem, Václavem Kadlecem a Václavem Drchalem. Zanedlouho by se mohl do kádru z marodky vrátit prvně jmenovaný forvard Pulkrab. "Ten má reálnou šanci vrátit se v závěru podzimu. U ostatních mám pocit, že je na podzim k dispozici mít nebudeme,"řekl k absentujícím svěřencům Jílek.

Kromě toho pak nejsou nyní k dispozici ani Uroš Radakovič, ani kapitán Martin Frýdek.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová reprezentace se v březnu bude připravovat v USA. Střetne se tam…

14.01.2020 16:54 Na letošní fotbalové EURO 2020 se česká fotbalová reprezentace připraví v březnu ve Spojených…

Fotbalová Ostrava už má nového kouče. Stal se jím dosavadní kouč…

03.01.2020 19:55 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 rozhodlo vedení fotbalového Baníku Ostrava o konci…

Silvestr bude v Ostravě už bez kouče Páníka. Kdo bude jeho nástupcem?

30.12.2019 17:22 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 znamená konec ve svém trenérském angažmá v Baníku…

Po sporu s Olomoucí do Sparty? Letenský klub má zájem o explzeňského Pilaře

23.12.2019 13:17 Před týdnem skončila podzimní část české nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ligy a protože o zimní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama