Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o španělské lize a v ní působícím francouzském útočníkovi Antoinemu Griezmannovi. Ten doposud oblékal dres Atlética Madrid, od nového ročníku 2019/2020 ho však fotbaloví fanoušci uvidí v Barceloně, kam přestoupil za 120 milionů eur, z čehož vyplývá, že pokud by ho z Barcelony chtěl někdo koupit, musel by se tak případný zájemce vytasit s až 800 miliony eur (zhruba s 20,5 miliardami korun). Obě strany transferu se dohodly na pětiletém kontraktu.

Přidejte svůj názor

FC Barcelona
doporučujeme

Protože se ale podle informací ze zákulisí Griezmann s Barcelonou na přestupu domluvil ještě před 1. červencem, kdy hráčova výstupní klauzule ještě činila 200 milionů eur (přes 5,1 miliardy korun) a po domluvě mezi oběma stranami tato klauzule klesla o 80 milionů eur a právě ty nyní Atlétco Madrid požaduje. Madridský klub tak tedy oficiálně potvrdil, že kvůli tomu podá na Barcelonu žalobu.

Z možného přestupu ve výši 200 milionů eur, se tak tedy stal trasfer za 120 milionů eur, tady na částku, za kterou mělo pak podle španělských médií Atlético Madrid koupit Joaa Félixe, teprve devatenáctiletého Portugalce aktuálně působícího v Benfice Lisabon. Dodejme, že Griezmannův přestup je třetím nejdražším v historii, za vícero peněz měnili působiště už pouze Neymar (222 milionů eur) a Kylian Mbappé (180 milionů eur, přičemž oba tito hráči šli za tyto astronomické částky do Paris Saint Germain.

Podle madridských měla Barcelona tlačit na Griezmanna, aby schválně porušil kontrakt a proti takovémuto jednání se tak Atlético ohradilo. Mezi oběma stranami to jiskřilo už loni. Mimochodem i tehdy se Barcelona zajímala o Griezmanna, jenže tenkrát se Francouz s Atléticem dohodl na smlouvě až do roku 2023, v květnu letošního roku ale francouzský reprezentant prohlásil, že po pěti letech přeci jen španělskou metropoli opustí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedle systému VAR i goal-line technologie? Potřeba je k tomu chybějící…

12.08.2019 18:26 Hned dva sporné momenty nabídla česká nejvyšší fotbalová soutěž v posledních dvou odehraných kolech…

Neymar nebude souzen kvůli údajnému znásilnění, malér má naopak modelka

09.08.2019 09:43 Brazilský fotbalový útočník Neymar kvůli údajnému znásilnění souzen nebude. Necelé dva týdny poté,…

Slavia už se na něj spolehnout nemůže. Zmrhal definitivně přestoupil do…

06.08.2019 18:37 To, o čem se v posledních dnech dlouho spekulovalo, se nyní v úterý definitivně potvrdilo. Záložník…

Liga bez kanonýra? O Komličenka mají zájem v Moskvě, píší ruská média

06.08.2019 17:43 O nejlepšího střelce z minulé sezóny možná v následujících dnech přijde tuzemská nejvyšší fotbalová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama