Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se však o Karafiátovi

Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná. Poté, co mistrovský celek opustil jiný africký bek a to Simon Deli z Pobřeží slonoviny, překvapil klubové vedení Michael Ngadeu tím, že by chtěl odejít také. Během tohoto týdne probleskla informace o tom, že se tak sešívaní stihli již ohlédnout za možnými náhradami za tohoto fotbalistu v zahraničí a mluvilo se tak o Kamerunci Yayu Bannanovi či Ghaňanovi Isaacku Donkorovi. Ani jeden z nich ale nakonec podle posledních informací do Prahy nepřijdou a tak se zase odchod Michaela Ngadeua vzdálil, jenže nyní to zase vypadá, že by mohl mít Ngadeu cestu k odchodu volnou. Mluví se nově o libereckém stoperovi Ondřeji Karafiátovi, kterého kouč Slavie Jindřich Trpišovský zná, ze svého bývalého působistě, tedy z Liberce.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha
doporučujeme

Stejně jako Simon Deli má i Michael Ngadeu ve smlouvě se slávistickým klubem výstupní klauzuli a to tentokrát ve výši 4,5 milionu eur (tedy zhruba 115 milionů korun). Pokud se nějaký zájemce najde a bude tak ochoten utratit za Ngadeua tolik peněz, může klub Afričan opustit. V současné době ale klub v Edenu svého fotbalistu přesvědčuje, aby zůstal.

"Probíhají jednání, my samozřejmě chceme, aby zůstal. Pan (předseda představenstva Jaroslav) Tvrdík a všichni v klubu pro to dělají maximum. Moc si to přejeme, je to pro nás strašně důležité," nechal se slyšet kouč Jindřich Trpišovský a pokračoval: "Po africkém šampionátu má Michael ještě 14 dní volno. Je doma v Kamerunu. Od vedení má návrhy, aby setrval včetně nového kontraktu. Případně prodloužení smlouvy bez výstupní doložky, nebo aby aspoň jako u (záložníka) Tomáše Součka nebyla aktivní teď v létě. V tuhle chvíli je to o Michaelově rozhodnutí."

Pro slávistického kouče by bylo pochopitelně dobré, kdyby Ngadeu v klubu zůstal už jen pro to, že za měsíc čeká Slavii boj o účast v základních skupinách Ligy mistrů. V její kvalifikaci se sešívaní představí poprvé až v závěrečném 4. předkole. "Tím, že jednání probíhají, myslím, že se k tomu zatím staví pro nás dobře. Kdyby se k tomu stavěl negativně, tak už se o tom ani nebavíme. Velkou roli u něj hraje sportovní výzva, myslím, že hodně touží po Lize mistrů. Ví, že jsme dva zápasy od toho. Navíc má vztah ke klubu," řekl stratég sešívaných, přičemž hned dodal: "Ale samozřejmě to bude o případné nabídce. Simon měl dvě věci, na které nereflektoval, a pak přišlo něco jiného. To samé u Michaela. Můžeme se tu o něčem bavit a za tři dny může přijít úplně jiný klub. To je největší problém těch výstupních klauzulí. Jsme šťastní, že je to poslední hráč, kterého se to týká. To byl prozíravý tah od vedení, že během roku vymizely ze smluv výstupní klauzule."

Hned poté, co se objevila informaace o možném odchodu Michaela Ngadeua, se objevila i dvě jména, která by tohoto obránce mohla ve Slavii nahradit a jsou to opět Afričané, konkrétně Kamerunec Banana a Ghaňan Donkor. "Tahle jména vůbec nikdy nepadla. Nevím, kde se to vzalo. Tahle dvě jména můžu stoprocentně vyloučit. Nějaká jména tam jsou, věděli jsme o tom už půl roku dopředu, hráče jsme skautovali. Ale nahradit Simona a případně Michaela by bylo hrozně složité," vylučoval příchod těchto dvvou hráčů Trpišovský ještě před víkendem, v sobotu už je stoprocentně jisté, že je v české lize fanoušci neuvidí. "Z české ligy naše nároky splňují tak dva hráči. Pro náš herní způsob je nejnáročnější post brankáře a stopera. Myslet si, že vytáhneme nějakého králíka z klobouku a za měsíc bude hrát jako oni, to je sci-fi. I kdyby hráč přišel, musel by si nejprve zvykat. Ale já věřím, že Michael zůstane a tohle vůbec nebudeme muset řešit," pokračoval.

Jedním z těchto dvou možných dalších nových akvizic v týmu pražské Slavie by mohl být výše zmiňovaný liberecký Ondřej Karafiát, přestože je to typologicky odlišný fotbalista než jakým je právě Ngadeu. Podle informací deníku Sport už mělo mezi oběma stranami proběhnout první jakési jednání. Nadále však existuje možnost přivést někoho ze zahraničí. „Ale tam hraje roli tolik aspektů. Ten hráč by si musel zvyknout na herní styl, na spoluhráče, na řeč. U stoperů a gólmanů je to nejsložitější. Michael si na to zvykal tři měsíce, než se přesunul na stopera, Simon ještě déle. Myslet si, že přivedeme náhradu ze zahraničí a ona bude hrát za měsíc jako Michael se Simonem, to je prostě sci-fi. Musíme počítat s tím, že když ten hráč přijde, pomůže nám, až se zadaptuje,“ řekl Trpišovský.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalista Ibrahimovic terčem útoku. Vandalové v Malmö opět poničili jeho…

13.12.2019 09:14 Sochu nejznámějšího švédského fotbalisty Zlatana Ibrahimoviće v Malmö v krátké době opět poničili…

Ani v závěrečném zápase Ligy mistrů se Slavia nedočkala výhry. V Dortmundu…

11.12.2019 00:09 Aktualizováno Fotbalisté pražské Slavie v úterý večer završili svou statečnou pouť základní skupinou Ligy mistrů,…

Návrat do Wembley. Na Euru si Češi zahrají na Ostrovech s Anglií a…

30.11.2019 19:27 Aktualizováno Čeští fotbaloví reprezentanti si zase vychunají atmosféru nejslavnějšího fotbalového stadionu, tedy…

Po Tottenhamu změní trenéra i Arsenal. U Kanonýrů skončil Emery

29.11.2019 15:58 Jen pár dní poté, co u Tottenhamu skončil po nepodařených výsledcích v Premier League kouč Mauricio…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama