Objeví se na příštím MS české fotbalistky? Zúčastnit se ho má hned 32 týmů

Během nedávného letošního fotbalového světového šampionátu žen stoupla popularita ženského fotbalu o další patra výše a další vzestup ženského fotbalu si slibuje samotná Mezinárodní fotbalové federace FIFA, která ve středu rozhodla o tom, že již následujícího mistrovství světa fotbalistek, jež se bude konat v roce 2023, se zúčastní ne 24 týmů, jak tomu bylo doposud, ale 32, tedy stejně jako je tomu nyní v případě mužského MS. "Obrovský úspěch letošního mistrovství ve Francii byl jasným důkazem, že je pravý čas využít momentálního nadšení a posunout ženský fotbal o kus dál," nechal se slyšet samotný šéf FIFA Gianni Infantino. Ten už dříve také uvedl, že v souvislosti s tím se zvýší finanční prostředky k tomu, aby se zdvojnásobily finančníé odměny a to na 1,7 miliardy korun.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

O všem definitivně ve středu rozhodl výkonný výbor FIFA, která tak už v minulých měsících rozhodla i o navýšení počtu účastníků mužského MS na 48 týmů. Přitom právě o těchto tématech měla FIFA rozhodnout až koncem října, vzhledem k uzávěrce kandidatur připadjící na 4. října se však nakonec domluvilo navýšení účastníků těchto vrcholných turnajů dříve než se čekalo. "Rozšíření navíc neznamená jen osm nových týmů na šampionátu, ale také to, že řada svazů začne víc podporovat ženské reprezentace, protože budou mít šanci na turnaj postoupit. Mistrovství světa je sice jen jednou za čtyři roky, ale je nejlepší nástroj, jak ještě víc zprofesionalizovat ženský fotbal," sdělil Infantino výhody nového formátu ženského MS.

Je to zasádní změna i pro ty fotbalové asociace, které se doposud ucházely o pořádání ženského mistrovství světa v roce 2023. Zájem o to měly Argentina, Brazílie, Austrálie, Kolumbie, Japonska, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky a Jižní Koreje. A všechny tyto země se dosud připravovaly na šampionát se 24 týmy.

Loading...
Témata: Fotbal | FIFA | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nadějný výsledek do odvety. Slavia v Kluži vyhrála 1:0

20.08.2019 23:55 Po předešlém vypadnutí Jablonce, Mladé Boleslavi, Sparty a Plzně z evropských pohárů vstoupila v…

Zatím Vrba zůstává. Špatný start do sezóny schytal plzeňský hlavní skaut

19.08.2019 19:38 Fotbalisté Viktorie Plzeň nezažívají zrovna nejpovedenější start do sezóny 2019/2020. Nejen, že i v…

V Praze se rvali fanoušci Sparty a Baníku, sedm osob podezřelých z…

19.08.2019 10:59 Kvůli výtržnostem po nedělním ligovém utkání fotbalistů Sparty Praha s Baníkem Ostrava je sedm…

Vedle systému VAR i goal-line technologie? Potřeba je k tomu chybějící…

12.08.2019 18:26 Hned dva sporné momenty nabídla česká nejvyšší fotbalová soutěž v posledních dvou odehraných kolech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama