Slavia už se na něj spolehnout nemůže. Zmrhal definitivně přestoupil do Brescie

To, o čem se v posledních dnech dlouho spekulovalo, se nyní v úterý definitivně potvrdilo. Záložník Jaromír Zmrhal je další oporou v řadě, kterou během tohoto letního přestupového období fotbalová Slavia ztrácí a přestupuje tak z týmu úřadujícího českého mistra do italské Brescie. S tímto italským nováčkem Serie A se hráč domluvil na čtyřleté smlouvě. Informaci potvrdil web samotného pražského klubu.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

„Chvíli jsme vyjednávali o ceně, ale nakonec Jaromíra uvolníme. Je to odchovanec, který pro klub strašně moc udělal, má na přestup do zahraničí morální právo. V minulosti na přání klubu zůstal a odmítl dvě zahraniční angažmá. Vyšel nám vstříc v situaci, kdy by jeho odchod klub sportovně poškodil," přibližoval dění kolem Jaromíra Zmrhala nejvyšší slávistický boss Jaroslav Tvrdík. Transfer českého fotbalového reprezentanta na Apeninský poloostrov byl definitivně dotažen do finále v úterý.

„S jeho přestupem souhlasí i trenéři a doporučuje ho sportovní ředitel. Slavia má dnes na drtivou většinu pozic řadu srovnatelných alternativ," pokračoval dále Tvrdík, který taktéž podotkl, že se obě strany domluvily na tom, že  přestupovou částku nebou zveřejňovat. „Jaromíra neprodáváme z ekonomických důvodů, jakkoliv každý klub potřebuje peníze, ale prodáváme ho z hlediska růstu jeho sportovní motivace, tým to neoslabí. V tomto kontextu je pro mě důležité, že trenéři i sportovní ředitel s tím souhlasí."

Na atmosféru ve svém prvním zahraničním angažmá, tedy na atmosféru italské nejvyšší fotbalové soutěže, se Jaromír Zmrhal pochopitelně těší. „Jsem rád, že jsem celý život mohl hrát za Slavii. Teď ale přichází něco nového. Já jsem si samozřejmě vždycky přál zkusit zahraničí. Přišla nabídka, kterou bych chtěl zkusit, a Slavia mi vyšla vstříc. Seria A je něco, co jsem nikdy nečekal, že by mohlo přijít," nechal se slyšet a toho, že předešlé dva přestupy za hranice nevyšly, nelituje. „Určitě toho nelituji. Nějaké nabídky tu byly, ale vždycky když Slavia potřebovala pomoct, tak jsem zůstal, protože jsem věděl, že jí můžu pomoct, a hlavně jsem jí chtěl pomoct. V tuhle chvíli si ale myslím, že moji pomoc tolik nepotřebuje, protože má skvělý tým. Parta je tu výborná a myslím, že to zvládne tentokrát i beze mě," zakončuje fotbalista.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová liga už zná jízdní řád pro další sezónu. Před každým duelem se…

05.08.2020 18:42 Česká nejvyšší fotbalová soutěž nesoucí název Fortuna liga už ví, jak vypadá její jízdní řád pro…

Reakce na nevpuštění klubu do ligy: sportovní ředitel pražské Dukly Vandas…

03.08.2020 20:20 Fotbalová Dukla měla podle původního plánu hrát baráž o postup do prvníligy, protože v té druhé…

Sparťanští fanoušci mohou slavit. Jejich oblíbenec Hancko na Letné zůstává

02.08.2020 19:38 Hotovo. To, o čem se dosud pouze spekulovalo, se v neděli potvrdilo a snad nejklíčovější hráč…

Pražská Sparta ulovila reprezentanta. Uzavřela smlouvu s exslávistou…

31.07.2020 21:37 Fotbalová Sparta v pátek oznámila další posilu svého týmu před nadcházející sezónou 2020/21 a dá se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama