V jakém vězení bude sedět bývalý šéf Bayernu Uli Hoeness?

Landsberg - Doba, kdy se za mocným Uli Hoenessem (62) zavřou vrata vězení, se nezadržitelně blíží. Bývalý šéf Bayernu byl odsouzen na tři a půl roku za daňové podvody ve výši téměř 750 milionů korun. Kde si mistr světa z roku 1974 bude trest odpykávat?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Uli Hoeneß
doporučujeme

Věznice v Landsbergu, 61 kilometrů od Mnichova, uspořádala exkurzi pro novináře. Hoeness bude muset vystačil s celou o velikosti devět metrů čtverečních se zamřížovaným oknem a umyvadlem a záchodem.

Prominentní vězeň nebude mít žádné úlevy ani výjimky ve stravě, musí dodržovat pravidla zařízení jako kdokoli jiný.
Věřící katolík Hoeness se může i za mřížemi vyzpovídat ze svých hříchů. Ve věznici je kaple, každou neděli dopoledne se konají bohoslužby.

Bývalý reprezentant může hrát fotbal, věznice má vlastní hřiště, kde se hraje od jara do podzimu každý den kromě víkendů. Hoeness jako vězeň ale nesmí tým vést. To je dovoleno pouze dozorcům s trenérskou svazovou licencí.

Může sice fotbal sledovat v televizi, kterou může mít v cele. K dispozici je kabelová televize, ne ale taková, na níž by mohl sledovat přímé přenosy z bundesligy. Povoleny jsou ale plakáty na zdi, takže "své" hvězdy, Ribéryho a spol., si bude moci maximálně pověsit na zeď.

Psali jsme:  

Manželka Susi ho uvidí dvakrát, nanejvýš třikrát za měsíc, návštěva je povolena vždy jen na dvě hodiny a maximálně tři osoby.

Vězni nosí jednotné oblečení, osobní věci nejsou povoleny. Zakázány jsou také počítače, mobily a obecně telefonáty. Výjimkou jsou hovory v nutných rodinných záležitostech.

Všichni vězni musí pracovat. Jako podnikatel v uzenářství a vyučený řezník se Hoeness může zapojit do práce v tomto odvětví. To je tak jediné, co bývalému bossovi může připadat povědomé. Jinak se asi jeho životní styl dramaticky změní. Redaktor německého deníku Bild Oliver Grothman, který byl v Landsbergu na reportáži, trefně shrnul: "Mně bohatě stačily tři hodiny za mřížemi. Hoeness tam bude muset vydržet mnohem déle."

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová reprezentace se v březnu bude připravovat v USA. Střetne se tam…

14.01.2020 16:54 Na letošní fotbalové EURO 2020 se česká fotbalová reprezentace připraví v březnu ve Spojených…

Fotbalová Ostrava už má nového kouče. Stal se jím dosavadní kouč…

03.01.2020 19:55 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 rozhodlo vedení fotbalového Baníku Ostrava o konci…

Silvestr bude v Ostravě už bez kouče Páníka. Kdo bude jeho nástupcem?

30.12.2019 17:22 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 znamená konec ve svém trenérském angažmá v Baníku…

Po sporu s Olomoucí do Sparty? Letenský klub má zájem o explzeňského Pilaře

23.12.2019 13:17 Před týdnem skončila podzimní část české nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ligy a protože o zimní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama