Až 55 milionů korun. Tak vysoké odškodné chce Sparta po rebelovi Haškovi

V březnu podal ve sparťanském klubu Martin Hašek výpověď a tím začal spor mezi tímto hráčem a letenským celkem. Ten totiž následně s výpovědí nesouhlasil a po minulém týdnu je jasné, že tento spor se bude řešit rozhodčím řízení poté, co se klub v této věci obrátil na Fotbalovou asociaci ČR. (FAČR). Nyní pražská Sparta vyčíslila škodu, kterou svým krokem Martin Hašek klubu způsobil a která podle deník Sport činí až 55 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Tato informace vyplývá ze čtyřicetistránkového dokumentu, který Sparta zaslala zmiňované tuzemské fotbalové asociaci a který vypracoval advokát Bronislav Šerák. Ten v něm podrobně popsal, jakým způsobem několikrát záložník Martin Hašek porušil smlouvu mezi ním a klubem. Haškova právní zástupkyně Markéta Vochoska Haindlová dosud ještě tento dokument, který se dostane na stůl tříčlennému senátu rozhodců, neměla možnost vidět. "Zatím jsme neobdrželi předžalobní výzvu ani samotnou žalobu. Mohu čerpat jen z tiskového prohlášení Sparty. V tuhle chvíli nemáme nic jiného k dispozici," nechala se slyšet ve svém vyjádření pro deník Sport.

Prakticky už od ledna tohoto roku se táhne spior mezi fotbalovou Spartou a čtyřiadvacetiletým záložníkem Martinem Haškem. Ten tehdy totiž neodcestoval na zimní soustředění s klubem do Španělska poté, co sešlo z možného jeho transferu do izraelského Maccabi Haifa. Nejprve to vypadalo, že Sparta na tento přestup kývne, jenže Hašek si měl říct o ještě více peněz než bylo původně dohodnuto a tím možný přestup padl.

Po výpovědi, kterou podal 12. března, ve Spartě je nyní Hašek na listině volných hráčů, což mu tak nebrání v tom, aby si hledal nové angažmá. Před několika dny se objevila informace, že je Hašek už jednou nohou v tureckém Besiktasi Istanbul. Ještě před tím se připravoval na jarní část sezóny s rezervou pražské Sparty a navíc dával klubovému vedení ultimáta k tomu, aby se zase vrátil do A-týmu.

Může se stát, že se tento spor bude táhnout i po rozsudku třílčlenné rozhodčí komise FAČR, neboť se poté může dostat na mezinárodní justiční scénu a to k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy