Běloruský fotbal stále pokračuje. Vydělá na tom Bělorusko díky televizním právům?

Ve většině evropských zemích jsou fotbalové národní soutěže pozastaveny kvůli aktuální pandemii koronaviru, ovšem v jedné se liga hraje, když po dvoutýdenní pauze se jako jediná fotbalová soutěž v Evropě rozhodla navzdory koronaviru pokračovat. A to i s diváky v hledišti. Právě tento fakt by mohl Bělorusku paradoxně pomoct, protože britský deník The Guardian přišel s informací o zájmu o televizní práva právě na běloruskou ligu a to hned z několika zemí. V posledních dnech mělo vedení běloruského svazu prodat vysílací práva na svou soutěž do deseti zemí. "To je bezprecedentní situace," řekl k tomu mluvčí tamního svazu Alexander Alejnik.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Jak známo, běloruská hlava státu Alexander Lukašenko už se nechal několikrát slyšet, že nejlepším lékem na koronavirus je práce i sport, například v těchto dnech nechal uspořádat i hokejový turnaj. Na rozdíl od ostatních zemí Evropy nesáhl k žádným restriktivním opatřením tak, aby zamezil šíření tohoto viru.

A tak jsou v Bělorusku běžným jevem i zápasy tamní fotbalové ligy i se stovkami fanoušků v hledišti, přičemž jen málo z nich mělo na sobě roušku. Před vstupními branami na stadion se tvoří fronty, kde jsou lidé namačkaní jak sardinky, atmosféra při zápasech je v hledišti ochromující. Lidé se drží kolem ramen, poskakují, objímají se.

Běloruská fotbalová liga pokračuje samozřejmě především kvůli penězům tekoucí do kasy běloruského fotbalového svazu. A to díky prodaným televizním právům třeba do Ruska, Izraele či Indie. V sobotu se v rámci soutěže navíc konal šlágr kola, tedy minské derby mezi tamními FC a Dinamem. Právě na tento zápas se na stadion přišlo podívat tři tisíce lidí. "Vždyť to byl prakticky jediný oficiální fotbalový zápas na zeměkouli," uvedlo pak v prohlášení Dinamo.

Co se týče celkové koronavirové bilance v Bělorusku, tak tato východoevropská země oficiálně hlásí stovky nakažených, avšak pro zatím žádného mrtvého. Díky tomu, že fotbalová liga se hraje prakticky jako jediná v Evropě, stoupl o ni pochopitelně zájem i mezi fanoušky na sociálních sítích, což kvituje mluvčí minského Dinama Alexander Stock. Ten tak doufá, že mezinárodní pozornost zlepší kvalitu běloruského fotbalu. "Určitě to bude motivovat hráče a celkově se úroveň zvedne," řekl.

A co víc, třeba díky této mezinárodní pozornosti pomůže mnoho běloruským fotbalistům k vysněným angažmá v lepších evropských klubech. "A až se znovu obnoví fotbalový život i jinde, doufám, že fanoušci budou dál sledovat i běloruskou ligu a ne jen anglickou či italskou," přeje si jeden z fanoušků.

Vedle fotbalové ligy bude v Bělorusku v následujících dnech na programu i finálová série o hokejového mistra.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy