Burnley využilo opci na Matěje Vydru. Český útočník tak bude v klubu další rok

V anglické Premier League spatří čeští fotbaloví fanoušci českého útočníka Matěje Vydru i v dalším roce. Právě o další rok tento forvard prodloužil smlouvu s klubem, tedy až do roku 2022. Aktuálně sedmnáctý celek ligové tabulky využil opci v dosavadním kontraktu, který by vypršel v létě příštího roku. To však nemile překvapilo Vydrova agenta Ondreje Chovance, neboť pode svých slov jednal se svým klientem o novém možném angažmá.

Matěj Vydra, český fotbalový reprezentant
doporučujeme

Připomeňme pro začátek, že Vydra přišel do Burnley z druholigového Derby County, přičemž se tak stalo před dvěma lety. Odd té doby za Burnley nastoupil do 47 zápasů, během kterých se mu podařilo vsvtřelit 6 branek a přidat k tomu ještě 4 asistence. 

"Pro moji rodinu je velmi důležité, že jsme se v Burnley usadili a strávíme tu další rok. Během mého angažmá se týmu dařilo, zahráli jme si evropské poháry a podávali dobré výkony v Premier League. Se všemi spoluhráči dobře vycházím, v Burnley je výborná parta. Chci nadále pomáhat mužstvu a za tím si půjdu," uvedl ke svému kroku zůstat i nadále v Burnley sám Vydra.

Tento český legionář v Anglii, jenž před tím nastupoval za Jihlavu, Ostravu, Udine, Bruggy, Watford, West Bromwich nebo Reading, je taktéž českým reprezentantem. V dresu národního týmu nastoupil ke 32 utkáním a v nich dokázal šestkrát skórovat.

Pro hráčova agenta Chovance je tento krok překvapením

To, že Vydra nakonec zůstal i nadále v Burnley, je překvapením pro jeho agenta Ondreje Chovance. Podle něj chtěl Vydra z klubu odejít, neboť do zápasů anglické ligy za něj nastupuje v poslední době spíše výjimečně.

"Pro nás je to velké a nemilé překvapení. Věděli jsme, že Burnley má ve smlouvě opci, a to s lepšími podmínkami pro Matěje. Tento krok chápeme, že se tím Burnley svým způsobem chrání, ale vedení ví, že dlouhodobě usilujeme o možnost odchodu. Matěj potřebuje novou šanci, potřebuje pravidelně hrát, a toho se mu v Burnley nedostane. Rozhodnutí uplatnit opci je tak velmi frustrující," nechal se slyšet Chovanec konkrétně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

21.01.2021 20:45 Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové…

Překonal Ronaldo Bicana, nebo ne? FAČR vypátrala v archivech ještě více…

21.01.2021 16:20 Poté, co jeden z nejlepších fotbalistů světa Portugalec Cristiano Ronaldo vstřelil branku ve…

Jak to bude s trestem pro Berbra? FAČR není poškozenou stranou a nesmí…

20.01.2021 12:19 Fotbalová asociace ČR (FAČR) není v nejnovější české fotbalové kauze, která vypukla mimo jiné…

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama