Další český fotbalista v Premier League? Slavia pustila Součka k jednání

Kolem fotbalisty pražské Slavie a zároveň nejlépe placeného hráče Fortuna ligy Tomáše Součka se v poslední době vyrojili hned dva vážní zájemci ze zahraničí. Nejprve se přihlásilo francouzské Monako, ovšem do hry pak vstoupil anglický West Ham United a tady už se vedení fotbalové Slavie v čele s Jaroslavem Tvrdíkem v pondělí rozhodlo k uvolení hráče k jednání. Aktuálně sedmnáctý tým anglické ligy je připraven za Součka zaplatit rovnou 17 milionů eur (429 milionů korun). V případě, že by šlo zprvu o hostování, nabídne West Ham Slavii 20 milionů eur, tedy přes půlmiliardy korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

SK Slavia Praha.
doporučujeme

"Klub uvolnil Tomáše Součka na testy, zdravotni prohlidku a jednani o smlouve do West Ham United FC," uvedl v pondělí sám Jaroslav Tvrdík jednak s tím, že Souček si takovou šanci (tedy za hrát si v Premier League) zasloužil a také s tím, že o rekordní smlouvu v historii české ligy půjde rozhodně, pokud bude smluvní spolupráce naplněna od začátku do konce.

Jak uvedl britský deník The Guardian, Weast Ham hodlá svou původní páteční nabídku ve výši 15 milionů eur (379 milionů korun) zvýšit a právě takovou částku, jako měla ta původní nabídka z Anglie, má Souček ve své smouvě jako výstupní klauzuli. Ta však měla vypršet už v polovině ledna. Pražský klub tak bude nyní požadovat větší částku.

Podle serveru iDnes.cz měl nově West Ham nabídnout až půl miliardy korun, ty by však neměly do Slavie přitéct hned. Nejprve by Slavie dostala z půllmiliardy 100 milionů korun za pouze jarní hostování, a pokud by se Součkovi povedlo s West Hamem udržet v Premier League, podle opce by nejen definitivně přestoupil, ale Slavii by navíc přiteklo víc než 400 milionů korun.

V případě, že Souček nakonec přestoupí, mohl by stát nejdražším českým fotbalistou, jenž odešel do zahraničí a překonal by tak tedy přestup Tomáše Rosického ze Sparty do Dortmundu. Tady Sparta inkasovala 504 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedení Manchesteru City se kvůli trestu od UEFA odvolalo ke sportovní…

26.02.2020 16:29 Před pár dny se objevila informace o tom, že Evropská fotbalová unie UEFA potrestala klub…

Kotal nebude ve Spartě dočasným trenérem, ujišťuje vedení. Sám kouč…

21.02.2020 18:31 Nový trenér pražské Sparty Václav Kotal, který byl do funkce jmenován začátkem tohoto týdne, kdy…

Legendární fotbalista Pelé má sochu v Riu, ceremoniálu se nezúčastnil

21.02.2020 10:23 Legendární fotbalista Pelé má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de…

Jílek po špatném vstupu do jara u Sparty končí! Nahrazuje ho Kotal

18.02.2020 16:57 O této variantě se v tuzemském fotbalovém zákulisí spekulovalo už v pondělí večer, ale až během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama