Další razie v sídle FAČR. Tentokrát kvůli předraženému tendru na dezinfekci

Ve strahovském sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) zdá se nikdy nebude klid. Vloni v říjnu tam zasahaovala policie a skončilo to obviněním 20 z tuzemského fotbalu včetě již bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Nyní tam byl v krátké době druhý policejní zásah a zatímco ten první se týkal ovlivňování zápasů adefraudace peněz, ten nový středeční se týkal kauzy předražené zakázky na dezinfekci šaten. Jako první o nejnovějším policejním zásahu v FAČR informovaly ve středu servery Seznam Zprávy a deníku Sport. Následně pak tuto informaci potvrdil i svazový mluvčí Michal Jurman.

sport
doporučujeme

"FAČR poskytuje zástupcům policie ČR standardně maximální součinnost tak, jak avizovala dopředu v podobných případech. To znamená, že předáváme veškerou vyžádanou dokumentaci a spolupracujeme na všech dalších potřebných procedurách. Konkrétní detaily nebo další podrobnosti ale nemůžeme samozřejmě v tuto chvíli komentovat," nechal se slyšet konkrétně Michal Jurman.

"Mohu pouze sdělit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení, nicméně více informací nyní poskytovat nebudeme," uvedl pro změnu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Jak tedy bylo výše zmíněno, Seznam Zprávy přišly s informací, že se zásah týká tentokrát předražené zakázky na dezinfekci šaten, přičemž se mluví o podezření, že FAČR nehospodárně nakládala s finančními prostředky. Asociace totiž měla za dezinfekci v 90 klubech zaplatit 9,89 milionu korun a to firmě bývalého ligového fotbalisty Jiřího Tymicha. Na tom by nebylo asi nic divného, kdyby samotná dezinfekce neproběhla pouze ve 41 klubech. Že tak v tomto případě něco nehraje, upozornila již v prosinci jak kontrolní, tak revizní kormise FAČR a přišly tak s dopotručením předat tento případ buď policii nebo státnímu zastupitelství.

Většina ze zaplacené částky dostala FAČR již zpět a to na základě uzavřené dohody o narovnání. Podle posledních informací zbylo za odvedené práce firmě cca. 700 000 korun.

Jak již bylo uvedeno, policie na Strahově zasahovala již vloni v říjnu. Následně musel ve všech unkcích v českém fotbale skončit neoficiální vládce českého fotbalu Roman Berbr. Kromě toho se vvšech unkcí v českém fotbale i v UEFA vzdala i jeho partnerka Dagmar Damková.

Dodejme pak, že v současnosti je všech 20 obviněných včetně Romana Berbra a bývalého sportovnho ředitele Slavoje Vyšehrad Romana Rogoze vyšetřováno na svobodě, když Berbr s Rogozem opustili vazbu v polovině ledna.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie zasahovala ve fotbaové Barceloně. V poutech skončil…

01.03.2021 18:58 V pondělí proběhla v sídle slavného fotbalového katalánského klubu FC Barcelona policejní razie, na…

Trpišovský vs. Gerrard. Slávisté se v osmifinále EL utkají s dalším…

26.02.2021 16:48 Od senzačního postupu fotbalové pražské Slavie přes Leicester do osmifinále Evropské ligy UEFA…

Fantazie! Pražská Slavia v Evropské lize pokořila anglický špičkový tým a…

25.02.2021 23:40 Aktualizováno Fotbalová pražská Slavia píše na evropské scéně další pohádkový příběh. V rámci play-off Evropské…

Tři nejbližší zápasy Sparty se kvůli covidu neodehrají. Její ředitel se…

24.02.2021 18:50 Kvůli zvýšenému výskytu koronaviru v A-týmu fotbalové pražské Sparty, který tak proto musel být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama