Duel se Slovenskem se blíží. Z české reprezentace však hlásí dalšího pozitivně testovaného

Poté, co byl během tohoto týdne zjištěn koronavirus u maséra českého fotbalového národního týmu Eduarda Poustky, kvůli němuž jsou v karanténě také dva hráči a to Patrik Schick s Tomášem Součkem, se v reprezentaci nyní objevil další případ koronaviru. A opět by mělo jít o člena realizačního týmu. Jak však uvedla slovenská hygiena, českým fotbalistům večerní páteční duel se Slovenskem v rámci Ligy národů UEFA povolila nakonec odehrát. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík by ale rád požádal Fotbalovou asociaci ČR o stažení svých hráčů z reprezentace.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě kvůli dřívějšímu pozitivnímu testu u Eduarda Poustky musela česká fotbalová reprezentace absolvovat v pátek další testy na koronavirus. Poustka musel být odebrán do karantény, stejně tak je tomu i v nejnovějším případě. "Kompletní výsledky testů byly dodány se zpožděním přibližně tří hodin oproti plánu. U jednoho člena české reprezentace odhalily pozitivní výsledek. Tato osoba, která není hráčem, ale je z realizačního týmu, byla ihned izolována. Utkání slovenská hygiena povolila odehrát v původním termínu a čase, hráči české reprezentace jsou tedy připraveni nastoupit," řekl k testům a jeho následkům Michal Jurman, tiskový mluvčí národního týmu.

I tentokrát, stejně jako ve středu, se u samotných fotbalistů koronavirus neobjevil. Do Bratislavy i tak ale nakonec neodcestovaly dvě hlavní opory mužstva Patrik Schick a Tomáš Souček. Ti totiž museli do preventivní karantény a to kvůli jejich blízkým kontaktům s nakaženým. Na žádost pražské Slavie pak do slovenské metropole neodcestoval ani gólman Ondřej Kolář.

Pro českou reprezentaci se jedná o první reprezentační sraz po dlouhých 10 měsících a na Slovensko se měla podle původních plánů přesunout už ve středu. Nakonec se ale kvůli již výše zmiňovaným okolnostem přesunuli několika autobusy do dějiště zápasu až ve čtvrtek.

Dodejme, že národní tým má na programu v Lize národů ještě pondělní duel v Olomouci se Skotskem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AC Milán se bude muset v boji o Evropskou ligu obejít bez hvězdy.…

24.09.2020 17:02 V rámci 3. předkola Evropské ligy se ve čtvrtek večer nepředstaví pouze čeští zástupci z Plzně a…

Hvězdný fotbalista Suárez je podezřelý, že podváděl při zkoušce z italštiny

22.09.2020 15:17 Italské úřady mají podezření, že hvězdný uruguayský fotbalista Luis Suárez minulý týden podváděl…

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama