Exsparťanský rebel Hašek promluvil otevřeně o jeho vztazích s vedením Letenských

Od zimní pauzy minulé fotbalové sezóny 2019/20 se táhne spor mezi pražskou Spartou a jejím nyní již bývalým hráčem Martinem Haškem mladším. Vtahy mezi oběma stranami jsou na bodu mrazu od té doby, co nevyšel Haškův přestup do izraelského Maccabi Haifa, po němž následně odmítl Hašek mladší připravovat se na jarní část sezóny. Nyní se o sporu mezi ním a klubem otevřeně rozpovídal v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Podle svých slov má Hašek mladší za to, že ho chtěla Sparta nejen zničit, ale i veřejně ponížit a dokonce z něj odstrašující případ. Klub se k těmto slovům nikterak vyjadřovat nechtěl.

AC Sparta Praha
doporučujeme

Vyšlo najevo, že Hašek mladší dostal během svého působení ve Spartě, kam přišel v prosinci 2018 z Bohemians 1905, několik finančních pokut. Například se tak stalo v případě, kdy si rodák z Liberce obul kopačky s jinou značkou a nikoli s oficiálním sponzorem klubu a nebo také tehdy, kdy si nevyzvedl sporttester. Za to mimochodem musel zaplatit 75 000 korun.

Vztah mezi ním a klubem tak tedy už nebyl dobrý delší dobu a vše vyvrcholilo v lednu 2020, kdy s klubem neodcestoval na zimní soustředění poté, co mu nevyšel zmiňovaný přestup do Izraele. Podle Sparty se jednalo o hrubé porušení smlouvy z jeho strany a proto mu tak heozila další pokuta. Jak ale nyní říká Hašek, od sportovního ředitele Tomáše Rosického prý tehdy slyšel, že má na výběr a že tedy může odjet na soustředění do Španělska, ale také nemusí. Sám Rosický toto tvrzení popírá.

"Byla to absolutní dehonestace. Jako za komunistů, když potřebovali zdeptat disidenty... Sparta napsala prohlášení o tom, že jsem neodcestoval na soustředění způsobem, který téměř zcela zavíral možnost pozdějšího smíru. K tomu přidala pokutu 300 tisíc korun," nechal se slyšet ve svém nejnovějším rozhovoru Hašek, jenž pak prozradil jak to bylo s jeho neuskutečnitelným přestupem do Haify. Tam mohl přestoupit po přerazení do sparťanského B-týmu, vše ale ztroskotalo na výši platu: "Částka ve smlouvě, kterou mi poté v klubu nabídli, byla o víc než padesát procent nižší než spodní hranice ústně dohodnutého rozmezí. Haifa pak zveřejnila, že jsem si měl říct o dvacet procent víc, než bylo dohodnuto, což byla lež, kterou ovšem převzala česká média," řekl.

Prozradil také, proč pak nechtěl nastupovat za rezervní sparťanský tým. "Věděl jsem, že se mě tam klub chystá držet do konce smlouvy jakožto odstrašující případ. Kontaktoval jsem svou právničku a po poradě s ní následně zaslal vedení Sparty dopis, že tento stav může vyústit v jednostranné ukončení smlouvy. V třetiligovém béčku mi nebylo umožněno vykonávat svou profesi, já měl kontrakt pro profesionála," řekl konkrétně Hašek.

Toho nakonec sparťanský klub zažaloval, protože je podle něj hráčova bžeznová výpověď neoprávněná a chtěl by tak po něm 55 milionů korun za náhradu škody. Ovšem i Hašek podal žalobu na svého bývalého zaměstnavatele. "Požaduji od Sparty odškodné ve výši šesti milionů korun, protože mi neumožnila vykonávat mou profesi. Plus úroky. Podle mé právní zástupkyně Sparta tím, že nepřijala návrh, abych byl přeřazen zpět do A-mužstva, porušila předpisy FIFA. Ty podle ní stojí zcela na mé straně," sdělil Hašek.

Spor mezi oběma stranami už začátkem září řešil sbor rozhodců Fotbalové asociace ČR, verdikt ale zatím není znám. "U soudu vypovídali mnozí lidé, někteří řekli, jak to skutečně bylo, jiní, nebudu je jmenovat konkrétně, pravdu nemluvili," ohlédl se Hašek za úvodem soudního řízení, které zdaleka neskončilo.

I proto se k novým výrokům Martina Haška mladšího nyní Sparta nechtěla nijak vyjadřovat. "Sparta i M. Hašek měli možnost uvést argumenty a obhájit své kroky před Sborem rozhodců. Klub to v dostatečné míře učinil a nepotřebuje tedy věc nyní komentovat ve veřejném prostoru. To by bylo vytvářením nátlaku na SR FAČR v rozhodovacím procesu. A takový nátlak vytvářet nebudeme," uvedl k tomu všemu na svém twiterovém účtu mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Koronavirus opět zasahuje do programu Fortuna ligy. Objevil se v Příbrami

17.09.2020 21:55 O nadcházejícím víkendu je na programu 4. kolo české fotbalové ligy a původně se v rámci něho…

Bývalý kouč Plzně i reprezentace Vrba převezen v Bulharsku do nemocnice!…

16.09.2020 21:29 Trenér Pavel Vrba, jenž aktuálně působí na lavičce bulharského Ludogorce Razgrad, musel být ve…

Barcelona hlásí posilu do útoku. Kouč Koeman ji zná z nizozemské…

15.09.2020 11:14 Ve fotbalové Barceloně pokračuje přestavba kádru poté, co v minulé sezóně 2019/20 po dlouhých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama