FAČR rozhodla. Soutěže od třetí ligy dolů v Česku ukončeny

Bylo jen otázkou času, kdy k tomuto kroku Fotbalová asociace ČR (FAČR) přistoupí. A teď to přišlo. Po vzoru Slovenska přichází i výkonný výbor FAČR s rozhodnutím o tom, že od třetí české nejvyšší fotbalové soutěže, tedy od ČFL dolů ukončují předčasně tuto fotbalovou sezónu. Dále se rozhodlo, že semifinále a finále MOL Cupu je pro zatím odloženo a že se ho FAČR pokusí dohrát v červnu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

sport
doporučujeme

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích," odůvodnil úterní korok výkonného výboru FAČR sám asociační předseda Martin Malík.

Rozhodnutí spočívá v tom, že všechny zmiňované amatérské tuzemské soutěže ukončí ročník s tím, že kluby zůstanou v takovém pořadí, v jakém byly v jednotlivýchs outěží k 8. dubnu. Nikdo však z žádných těchto soutěží nepostoupí, ani nesestoupí.

Výkonný výbor FAČR rozhodoval i o budoucnosti letošní taktéž zatí přerušené pohárové sezóny. "Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června," řekl Malík.

Obě pohárová semifinále a následné finále, ktetré měly být na programu 22. dubna potažmo 20. května, se tak díky tomuto rozhodnutí výkonného výboru FAČR přesunou do náhradního termínu, který určí řídící orgán soutěže. A to poté, jaké bude další postup ze strany státních orgánů ohledně pandemie koronaviru.

Zároveň se také dohodlo prodloužení jarního přestupového termínu pro amatéry, jenž byl původně platný do 31. března. Výkonný výbor v úterý rozhodl, že se prodlužuje nově do 31. května.

Nadcházející sezóna 2020/21 tuzemských amatérských fotbalových soutěží by se pak měla vylosovat nejpozději 15. srpna a na starost to budou mít Řídící komise pro Čechy a Řídící komise pro Moravu.

Témata: Fotbal | FAČR | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy