FAČR rozhodla. Soutěže od třetí ligy dolů v Česku ukončeny

Bylo jen otázkou času, kdy k tomuto kroku Fotbalová asociace ČR (FAČR) přistoupí. A teď to přišlo. Po vzoru Slovenska přichází i výkonný výbor FAČR s rozhodnutím o tom, že od třetí české nejvyšší fotbalové soutěže, tedy od ČFL dolů ukončují předčasně tuto fotbalovou sezónu. Dále se rozhodlo, že semifinále a finále MOL Cupu je pro zatím odloženo a že se ho FAČR pokusí dohrát v červnu.

sport
doporučujeme

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích," odůvodnil úterní korok výkonného výboru FAČR sám asociační předseda Martin Malík.

Rozhodnutí spočívá v tom, že všechny zmiňované amatérské tuzemské soutěže ukončí ročník s tím, že kluby zůstanou v takovém pořadí, v jakém byly v jednotlivýchs outěží k 8. dubnu. Nikdo však z žádných těchto soutěží nepostoupí, ani nesestoupí.

Výkonný výbor FAČR rozhodoval i o budoucnosti letošní taktéž zatí přerušené pohárové sezóny. "Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června," řekl Malík.

Obě pohárová semifinále a následné finále, ktetré měly být na programu 22. dubna potažmo 20. května, se tak díky tomuto rozhodnutí výkonného výboru FAČR přesunou do náhradního termínu, který určí řídící orgán soutěže. A to poté, jaké bude další postup ze strany státních orgánů ohledně pandemie koronaviru.

Zároveň se také dohodlo prodloužení jarního přestupového termínu pro amatéry, jenž byl původně platný do 31. března. Výkonný výbor v úterý rozhodl, že se prodlužuje nově do 31. května.

Nadcházející sezóna 2020/21 tuzemských amatérských fotbalových soutěží by se pak měla vylosovat nejpozději 15. srpna a na starost to budou mít Řídící komise pro Čechy a Řídící komise pro Moravu.

Témata: Fotbal | FAČR | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi…

23.10.2020 12:10 Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet…

Tvrdík nechápe rozhodnutí UEFA. Slavie prý nastoupí proti nakaženým hráčům…

22.10.2020 13:35 Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se před blížícím se duelem Evropské ligy s izraelským Hapoelem…

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Liga mistrů jako druhá nejprestižnější soutěž? Jedná se o Evropské Premier…

21.10.2020 11:36 Spekuluje se o tom už delší dobu, nyní podle všeho byla zahájena jednání více než dvanácti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama