Fotbal v televizi ještě před restartem ligy. Ve hře jsou přípravné zápasy v Benešově

Protože přišlo na pořad dne další rozvolňování vládních opatření, znamená to, že fotbalové kluby budou moct pomýšlet na přípravná utkání. Třeba v Benešově se uspořádá koncem týdne tzv. Letní liga, které se zúčastní hned šest třetiligových týmů. Vedle spolupořadatele Letní ligy Benešova se této přípravy zúčastní i rezervy Slavie Praha, Bohemians 1905, Plzně, Písek a Táborsko.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

"Jsme opravdu rádi, že jsme dostali nabídku k turnaji, který nám zajistí deset zápasů s velmi kvalitními soupeři, s nimiž bychom se střetli za normálního režimu soutěže. Navíc se hraje formou turnaje, což tomu dodá další náboj. Pro kluky je to určitě lepší než pouze trénovat, nebo hrát obyčejná přátelská utkání," řekl k chystané přípravě třetiligovýcch klubů pod názvem "Letní liga" asistent trenéra  rezervy Bohemians 1905 Jakub Káš pro klubový web.

Turnaj by se měl hrát systémem každý s každým doma a venku. Ještě před restartem ligy 25. května by se měl uskutečnit otevírací zápas tohoto turnaje v Xavěrově, kdy se rezrva Slavie utká s Táborskem. Závěrečné 10. kolo tohoto přípravného zápasu by pak mělo být na programu začátkem července.

"Z důvodu pandemických opatření se zápasy budou hrát minimálně na začátku s velkou pravděpodobností bohužel bez diváků. Proto jsme rádi, že jsme dohodli pro tuto soutěž podporu partnera TVCOM a díky tomu budou zápasy přenášeny online," řekl k podrobnostem tohoto turnaje benešovský předseda Tomáš Novák. "V jednání je dokonce i přímý přenos vybraného zápasu na ČT Sport, zřejmě u nás v Benešově," doplnil ho jednatel Krel Soukup ze spolupořádající agentury Sports Lovers.

Tzv. Letní liga byla vytvořena pro třetiligové týmy i z toho důvodu, že jim už sezóna předčasně skončila, neboť v Česku fotbalové soutěže od třetí ligy níže Fotbalová asociace ČR nechala kvůli pandemii ukončit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy