Fotbalista Oulare zaplatil pokutu za grilování, Ronaldo zachraňuje amatérské kluby

Fotbalista Standardu Lutych Obbi Oulare dostal o víkendu pokutu za porušení opatření zavedených kvůli pandemii koronaviru. Podle belgických médií byl jedním z pěti lidí, které policie v Hasseltu napomínala kvůli společnému grilování. Všichni dostali pokutu 250 eur (6750 korun) za nedodržení zákazu shromažďování.

Přidejte svůj názor

Ronaldo, Cristiano
doporučujeme

Oulare incident potvrdil, policie ale byla podle něho příliš horlivá. "Nebyla to žádná party, někdo ze sousedů ale očividně zavolal policii. Nemyslím si, že jsme dělali něco špatného. Chápu, že policie dělá svou práci, ale nemusí to tak přehánět," řekl fotbalista listu Het Nieuwsblad.

Čtyřiadvacetiletý Oulare, jenž hrál za belgickou reprezentaci do 21 let a platil za velký talent, podepsal v roce 2015 smlouvu s Watfordem. V anglické Premier League ale nastoupil jen ke dvěma zápasům a vrátil se domů.

Belgie patří mezi země silně zasažené koronavirem. Úřady registrují téměř 30.000 pozitivních testů, nemoc covid-19 si vyžádala 3600 obětí.

Fotbalisté z portugalské reprezentace finančně podpoří regionální a amatérské kluby, kterým kvůli koronavirové krizi hrozí ekonomické problémy. Ve prospěch podpůrného fondu portugalského svazu se vzdají poloviny prémií za postup na mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii přeloženo na rok 2021.

Portugalský svaz zatím na podporu amatérského fotbalu vyčlenil 4,7 milionu eur. Nižší soutěže svaz už minulý týden kvůli koronaviru ukončil, profesionální ligy na definitivní rozhodnutí stále čekají.

Cristiano Ronaldo měl spolu s portugalským týmem letos v létě obhajovat kontinentální titul z roku 2016, koronavirus ale plány změnil. Nový termín šampionátu UEFA stanovila na 11. června až 11. července 2021.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy