Fotbalisté v Česku mohou od příštího týdne začít s trénováním, zápasy budou možné v červnu

Vláda České republiky v úterý představila pětifázový scénář uvolňování vládních opatření, ke kterým vláda přišla v polovině března a které mají za úkol zamezit šíření koronaviru. Z onoho scénáře vyplýbá, že už od pondělí 20. dubna budou moct profesionální sportovci začít s trénováním ve venkovním protření, avšak pouze ve skupinách. Od 8. června pak se budou moct konat sportovní akce maximálně s 50 zúčastněnými osobami. Tudíž nejdříve 8. června budou moct začít v Česku fotbalové zápasy bez diváků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

sport
doporučujeme

Právě od poloviny března, kdy vláda sáhla k opatřením kvůli pandemii koronaviru, byly nuceni sportovci v Česku připravovat se individuálně. Od začátku minulého týdne vláda začala s uvolňováním těchto opatření, takže lidi od té chvíle mohou venku individuálně sportovat, což tak umožnilo i profesionálním tenistům využívat areály s tenisovými kurty.

Nová fáze uvolňování vládních opatření, které započne pondělím 20. dubna, dovoluje profesionálním sportovcům provozující kolektivní sport vrátit se ke společných venkovním tréninkům, ovšem bude se trénovat pouze ve skupinách a budou se muset dodržovat opatření, jako například hygienická opatření a dvoumetrové rozestupy.

Týká se to tak i týmů první a druhé fotbalové ligy, kterým přípravu ve skupinách předepisuje ve svém manuálu Ligová fotbalová asociace, zřizovatel dvou tuzemských nejvyšších fotbalových soutěží. Tyto fotbalové soutěže jsou prakticky v Česku jedinými, které se od června budou z kolektivních sportů dohrávat. Ostatní kolektivní sporty už kvůli pandemii koronaviru svoji sezónu 2019/20 předčasně ukončily a chystají se tak na další.

"Dohodli jsme se, že budou zprovozněny venkovní aktivity profesionálních sportovců, které jsou vyloučeny v rámci veřejnosti, a to v menších skupinách za přesně definovaných podmínek. Jsou to sportovci pod profesionální smlouvou, vrcholoví sportovci a tak dále,“ řekl konkrétně na tiskové konferenci po úterním jednání vlády minikstr průmyslu, obchodu a dopravy a vicepremiér za ANO Karel Havlíček.

Dodejme, že uvolňování vládních opatření podle tohoto nově zveřejněného pětifázového plánu od 20. dubna do 8. června plně zavísí na tom, jak každý z nás bude dodržovat základní pravidla, tedy hygienu, nošení roušek a dvoumetrové rozestupy. Pokud se stane pandemie koronaviru v Česku opět nekontrolovatelnou, tento scénář vezme za své.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy