Fotbalová liga už zná jízdní řád pro další sezónu. Před každým duelem se bude testovat

Česká nejvyšší fotbalová soutěž nesoucí název Fortuna liga už ví, jak vypadá její jízdní řád pro novou sezónu 2020/21, která začne o víkendu 22.-23. srpna. Protože se ligy tentokrát zúčastní 18 mužstev na místo tradičních šestnácti, jelikož po minulé sezóně 2019/20 nikdo nesestoupil kvůli koronaviru v Opavě a šstnáct týmů doplnila první dvě mužstva z druhé ligy (Pardubice a Brno), bude tak i nově na programu až 34 kol. Po těch se neodehraje nadstavba, naopak by měla z první ligy sestoupit poslední tři mužstva a do ní naopak postoupit pouze jedno tak, aby se první dvě nejvyšší soutěže od sezóny 2021/22 zase hrály tradičním způsobem. Z jízdního řádu je jasné, že na podzim se do 20. prosince odehraje pouze 15 kol, přičemž jarní část začne už koncem ledna. Ligové grémium pak také souhlasilo s testováním na koronavirus u každého týmu před každým zápasem.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Los určil, že pražská Slavia začne svou cestu za obhajobou mistrovského titulu na hřišti Českých Budějovic, úřadující vicemistr z Plzně se zase pro změnu odstartují sezónu doma utká s Opavou. Sparta pak první duel odehraje v Brně.

To je jeden z nováčků nadcházející sezóny, přičemž tím druhým jsou senzačně Pardubice, kteří se do Fortuna ligy dostali z první místa ligy druhé. Východočeši, kteří své domácí prvoligové duely budou hrát ve vršovickém Ďolíčku, začnou svou prvoligovou pouť v Jablonci. V pražském azylu se pak ve 2. kole ukážou poprvé v duelu s Teplicemi.

Co se týče ostře sledovaných zápasů, tak derby pražských "S" se tentokrát na podzim uskuteční na Letné v rámci 10. kola o víkendu 7.-8. listopadu, o tři kola před tím se pak Sparta utká se svým další rivalem a to s Plzní. S tou se utká Slavia až ve 14.kole na západě Čech.

Jak již bylo výše zmíněno, na podzim se odehraje pouze patnáct  kol, jarní část, která skončí až koncem května, pak začne už koncem ledna.

Protokol s hygienickými opatřeními se změní z doporučení na závazná pravidla. Z jeho porušení bude hrozit pokuta

Středeční Ligové grémium, jehož se tradičně zúčastňují zástupci všech 32 profesionálních klubů, se domluvilo na pravidelném testování na covid-19 všech týmů před každým zápasem, přičemž testování podstoupí všechny osoby uvedené v zápise o utkání. Takovéto testvání pak podstoupí všechna mužstva, která budou hrát s prvoligovými celky v rámci MOL Cupu. Co se týče druholigových týmů, tak u nich se povinně testovat každý měsíc. "Bude to k tíži klubů. Kluby to pochopily a souhlasily s tím," nechal se k tomu slyšet na středeční tiskové konferenci Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace.

Ta v minulé sezóně vypracovala protokol s hygienickými opatřeními, který byl doposud brán jako doporučení pro kluby. Od nové sezóny by se měl přetavit v závazná pravidla, přičemž kdo je poruší (at už klub nebo jednotlivec), hrozí mu trest u disciplinární komise.

LFA tak tím chce předejít situaci, jež se stala nedávno v Opavě či Karviné, kvůli čemuž se prakticky předčasně ukončila sezóna 2019/20.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AC Milán se bude muset v boji o Evropskou ligu obejít bez hvězdy.…

24.09.2020 17:02 V rámci 3. předkola Evropské ligy se ve čtvrtek večer nepředstaví pouze čeští zástupci z Plzně a…

Hvězdný fotbalista Suárez je podezřelý, že podváděl při zkoušce z italštiny

22.09.2020 15:17 Italské úřady mají podezření, že hvězdný uruguayský fotbalista Luis Suárez minulý týden podváděl…

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama