Fotbalová Olomouc se přidává k dalším klubům utahujícím opasky. I Hanáci snižují mzdy

V české fotbalové nejvyšší soutěži se pokračuje po jejím přerušení kvůli pandemii koronaviru ve snižování platů. Poté, co k tomuto kroku v předešlých dnech přistoupily Jablonec, Mladá Boleslav, Zlín, Ostrava, Sparta i České Budějovice, se nyní taktéž děje i v Olomouci. Hráči tohoto hanáckého celku tak budou po dobu nouzového stavu podle jejich dohody s klubovým vedením brát nižší mzdu. Zatím však nejsou informace o tom, o jakou část platů se jedná.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

"Krize způsobená šířením onemocnění COVID-19 ovlivnila také odvětví sportu, fotbal nevyjímaje. I Sigma Olomouc stejně jako další české i evropské kluby proto musela přistoupit k opatřením, která jsou velmi nepříjemná, ale v tuto chvíli bohužel nezbytná. Nastalá situace nás vůbec netěší. Jsme ale rádi, že tato opatření hráči i realizační tým respektují. Je potřeba, abychom toto nelehké období společně přečkali," nechal se slyšet ke kroku, ke kterému se Hanácii rozhodli, jejich sportovní ředitel Ladislav Minář.

Stejně jako hráči dalších prvoligových klubů, tak i v Olomouci se musejí v současné době hráči připravovat individuální a to od 12. března, tedy od chvíle, kdy musela být kvůli vládním opatřením proti koronaviru Fortuna liga přerušena. "Všichni vnímáme, co se kolem nás i ve světě děje. Je to těžká situace, která nám není lhostejná. S vedením jsme se domluvili na těchto podmínkách a akceptujeme je. Doufám, že se vše brzy obrátí k lepšímu," řekl k tomu kouč Olomouce Radoslav Látal.

"Chápu, že situace ohledně pandemie se dotýká i fungování našeho klubu, proto jsme se s vedením dohodli na snížení mzdy. Věřím, že tuhle nelehkou dobu všichni společně překonáme a virus porazíme," dodal záložník Olomouce David Houska.

Poslední zprávy z tuzemského fotbalového zákulisí hovoří o tom, že kromě již výše zmiňovaných prvoligových klubů se o snižování platů rozhoduje v těchto dnech i v Příbrami.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy