Fotbalová Opava prý nedodržela hygienická pravidla. LFA jí chce před disciplinárku

Kvůli nákaze covidem-19 v jejich týmu se musela tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž předčasně ukončit, kvůli čemuž se tak nedohrála skupina o záchranu a díky tomu se tak nejen Opava zachránila. Nyní chce Ligový výbor Ligové fotbalové asociace (LFA), aby slezský klub zamířil před disciplinární komisi, protože klub čelí podezření, že nedodržel opotřebná hygienická pravidla tak, aby se nákaza uvnitř klubu nemusela objevit.

sport
doporučujeme

Ligový ročník 2019/20 měl hořkou tečku. Skupina o záchranu a i ta o Evropu se sice dohrály, skupina o záchranu však kvůli případu v Opavě nikoli a proto tak nikdo z první ligy nesestoupil a příští sezónu bude hrát ligu až osmnáct mužstev.

Teď bude mít tato skutečnost s největší pravděpodobností další pokračování a to u disciplinární komise. Slezany tam posílá Ligový výbor LFA a to na základě vážných informací.

"Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění covid-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi ministerstvem a LFA," píše se konkrétně ve středečním prohlášení LFA k tomuto případu a pokračuje se v něm: "V návaznosti na závěry a zjištění disciplinární komise zváží vedení Ligové fotbalové asociace v souvislosti s případem v SFC Opava a následným ukončením fotbalového ročníku další právní kroky. LFA nebude celou situaci dále komentovat."

Nejzazším termínem pro dohrání ročníku po restartu ligy byl 2. srpen, protože ale Slezané museli kvůli svému jednomu hráči do dvoutýdenní karantény, tato možnost padla. Připomeňme, že nákaza v týmu byla ozznámena v den, kdy se měla znovu restartovat skupina o záchranu, které zbývala poslední dvě kola, po nichž měla následovat baráž.

Ta se tedy nekonala, což neudělalo radost především pražské Dukle, jež skončila ve druhé lize třetí a tím se tak do baráže kvalifikovala. Znamenalo totaké, že do první ligy postupují první dvě mužstva druhé ligy a to Pardubice s Brnem. Zatímco tak první ligu bude v příští sezóně hrát poprvé v historii až 18 týmů, druhou ligu bude hrát týmů 14.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Slavie předčasně ukončila soustředění v Rakousku. V týmu má…

11.08.2020 21:06 Za normálních okolností by v úterý fotbalisté pražské Slavie nastoupili ke svému dalšímu…

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama