Fotbalová reprezentace se v březnu bude připravovat v USA. Střetne se tam s Mexikem a Hondurasem

Na letošní fotbalové EURO 2020 se česká fotbalová reprezentace připraví v březnu ve Spojených státech amerických. V tamním Charlotte mají svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého na programu nejprve 26. břehzna přípravný duel s Mexikem a o tři dny později se pak utká v dalším přípravném zápase s Hondurasem. V úterý tento program potvrdila Fotbalová asociace ČR (FAČR). Nadšení ze zvolené přípravy pro český tým neskrýval samotný trenér Jaroslav Šihavý. „Přínosné, že se utkáme se soupeři, se kterými se tak často nepotkáváme. A navíc - Mexiko patří dlouhodobě mezi nejlepší týmy amerického kontinentu, Honduras hrál v letech 2010 a 2014 dvakrát po sobě na mistrovství světa,“ okomentoval březnové soupeře.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě díky tomuto zveřejnění březnového programu pro český fotbalový tým je tak jeho program pro první polovinu roku známý celý. Po přípravě v Americe totiž, jak už bylo známo již mnějakou dobu, odjede česká reprezentace na italské soustředěnění, kde se utká právě s Itálií, a  pak se přesune na soustředění do Rakouska, s nímž to bude čtyři dny před startem EURA už generálka.

„Program jsme chtěli mít kompletní co nejdříve, abychom před mistrovstvím Evropy mohli pro tým vytvořit co nejlepší podmínky," řekl očividně spokojený šéf fotbalového svazu Martin Malík a pokračoval: "Jsem moc rád, protože za tím bylo hodně práce a složitých vyjednávání. Zajímavé to nemusí být jen ze sportovního hlediska, ale určitá příležitost to může být také pro naše komerční partnery."

„Nebylo to skutečně nic jednoduchého, protože do hry vstupovala spousta faktorů. I proto se jednání malinko vlekla. Finální podoba je ale pro národní tým ideální,"prozradil manažer reprezentace Libor Sionko složitost vyjednávání, ale zároveň i spokojenost lidí kolem reprezentace. „Trenér přišel s požadavkem, že se chce utkat se soupeři vymykajícími se evropskému stylu, což jak Mexiko, tak Honduras splňuje. Oba týmy praktikují trochu jiný fotbal, než s jakým se měl náš národní tým v poslední době setkávat. Bude to určitě zajímavá konfrontace, při které získáme i spoustu dat o našich hráčích."

Samotného trenéra Šilhavého pak především těší fakt, že si český tým poměří před Eurem síly s Mexikem, s týmem s mnoha zkušenostmi z mistrovství světa. „Vždyť mexický tým postoupil na posledních sedmi šampionátech pokaždé ze základní skupiny, před dvěma lety na mistrovství v Rusku porazil i Německo," připomněl.

Dodejme, že na Euru, které začne 12. června, se český tým představí poprvé o tři dny později v Glasgow s někým ze čtveřice Skotsko, Norsko, Srbsko či Izrael. Právě tyto týmy budou spolu ještě bojojvat o postup na Euro v březnu v rámci play-off Ligy národů C. Opět v Glasgow se pak 19. června utká s Chorvatskem a 23. června se ve Wembley střetne s Anglií.

Loading...
Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Ostrava už má nového kouče. Stal se jím dosavadní kouč…

03.01.2020 19:55 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 rozhodlo vedení fotbalového Baníku Ostrava o konci…

Silvestr bude v Ostravě už bez kouče Páníka. Kdo bude jeho nástupcem?

30.12.2019 17:22 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 znamená konec ve svém trenérském angažmá v Baníku…

Po sporu s Olomoucí do Sparty? Letenský klub má zájem o explzeňského Pilaře

23.12.2019 13:17 Před týdnem skončila podzimní část české nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ligy a protože o zimní…

Nečekaná zpráva z Edenu! Sportovní ředitel Nezmar opouští Slavii

17.12.2019 20:40 Po výjimečném kalendářním roce 2019 a především pak po neméně vydařeném podzimu pozlaceném účastí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama